Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ezen segíteni?

Hogyan lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

A kálváriám azt hiszem néhány éve kezdődött.Az a helyzet,hogy már kiskorom óta nagyon álmodozó vagyok.Annak idején már az iskolában is történeteket találtam ki a saját magam számára,átlagban hol krimi,hol persze romantikus témájúakat.Az utóbbi években viszont egyre inkább úgy érzem,hogy ahelyett,hogy ez megkönnyítené a mindennapjaimat,egyre inkább csak mélyre húz.Itt vagyok húsz évesen,és még most is attól érzem jól magam,hogy különféle szitukba képzelem magam,és olyan mintha folyton elérhetetlen rögeszméket és vágyakat kergetnék.Pl egész életemben olyanokba voltam "szerelmes",akik vagy nem viszonozták vagy alapból esélytelen volt.Most pl sikerült egy hírességbe "belezúgnom",ami nyilván csak egy hülye rajongás,de itt is ugyanaz a lényeg kb.Olyan mintha belsőleg vágynék arra,hogy semmibe vegyenek,és ne legyen lehetőségük sem arra a férfiaknak,hogy megbántsanak.Ha belegondolok akkor egyébként megvannak az okok is: hatalmas mértékű önutálat,folytonos elégedetlenség,csalódások,szeretethiány és főként az,hogy az életben elképzelhetetlen,hogy egyáltalán idegenekkel ismerkedjek.Egyszerűen mindig azt érzem,hogy üres és tartalmatlan az életem,sikertelen vagyok,és egy folyamatos boldog,de mégis persze egy álomvilágban élek.

Mit gondoltok,hogyan tölthetném ki az életemet? A való életben akarok boldog lenni és célokat elérni,nem a vágyaimban.Hogyan lehetne ezen valahogy segíteni?:( 20/l



2019. okt. 13. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd meg ezeket a történeteket.

Az ember agya átlag 14 mp-enként történeteket gyárt. Akkor is, ha nem is veszünk tudomást erről. Te abban a helyzetben vagy, hogy odafigyelsz erre, tehát használd ki.

2019. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az agykontroll segíthet a "hasznosításban".
2019. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Önmagában azzal semmi gond nincs, hogy álmodozik az ember, akár elérhetetlen dolgokról is. Csak ne vidd túlzásba. Ne várd el a valóságtól, hogy valóra váltsa. Biztos vannak a környezetedben is olyan emberek, célok, amiről érdemes álmodozni, tenni értük, és elérni őket.

Az önutálaton meg lehet, hogy pszichológussal kéne segíteni. Nem éppen egy egészséges dolog. :(

2019. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!