Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmus okozhat olyat,...

Alkoholizmus okozhat olyat, hogy magában beszél, meg azt képzeli, hogy áll előtte egy ember, neki mutogat és beszél?

Figyelt kérdés

Komoly a kérdés. Pluszban nagyon agresszív, meg őrjöng és akkor olyanojat is mond, hogy mindjárt megöllek, meg kinyírom a családot. Meg alapból folyamatosan kiabál, ócsárol, gúnyol mindenkit és csak neki van igaza... Utána meg röhög a markába. De ez nagyon durva szinten megy, jobban, mint mielőtt nem ivott ennyire munka miatt. Meg agresszív. Meg néha olyan ötletei vannak, meg olyanokkal gyanúsít meg minket, amit épeszű ember nem talál ki. Ő meg komolyan gondolja.


Teljesen beteg. De ha te bekapcsolod a tv-t, vagy a telefonodon megszólal valami video, egyből jön, hogy "magadban beszélsz, na fogyeld meg mész elmegyógyintézetbe".

Közben meg nem egyszer láttam, hogy áll és kb. 15 percig beszél és mutogat, mintha lenne ott valaki... Meg rettentő agresszív. Anyám meg nem akar tudomást szerezni minderről...


Oké, előtte is ilyen volt, hogy kiabált, meg ő az atyaűristen, meg szid és ócsárol, utána semmi megbánás, sőt röhög a markába. Teljesen levesz az életről, meg a bántásai után, mint ó is mondja, "kicsinállak", de szószerint ezt teszi.


De ezek nagyon durvák, meg tényleg amilyen dolog eszébe jutnak... Épelméjű ember...


Nagyon sokat iszik, sokszor nincs magánál, meg a cipőjét nem tudja felvenni. De azért ne az a durva szint, hogy a földön fetreng...


Anyámbak nem mondhatom, de ez ijesztő. Ebben mindenki tönkremenne.


Kérlek ne gúnyoljatok, nem kitalálom, tényleg ehhez hasonlókat csinál. Ja meg az a mániája, hogy jön neked, hogy "drogos vagy, most be vagy szívva". Miközben tőlem messze áll, csak beivott és nincs magánál.


Gúnyolódást nem kérek.


2019. okt. 14. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Basszus, húzz már innen a kamuiddal!
2019. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem skizofrénia gyanús. Vedd fel titokban , amikor ilyeneket csinál és mond el anyukádnak. Még mielőtt vkiben kárt tesz!
2019. okt. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Te hűzz innen, ha gondolod. Teljsen komolyan tettem fel a kérdést, tényleg ilyeneket művel.
2019. okt. 14. 14:54
 4/15 A kérdező kommentje:

Meg tényleg nem egyszeri eset volt. És mindenre esküsz{m, hogy nem kitaláció. Nem csak annyi, hogy magadban elmorzsolod, hogy "basszus".


Hanem, áll, mutogat, beszélget stb., mintha ott ember állna. Rengetegszer láttam és hosszú ideig megy.


Gondolom az is, hogy nem megy emberek közé, meg nyugdíjas, de azért heti párszor így is kimozdul. Még nem kapcsolták le ittas vezetésért, bátor.

2019. okt. 14. 15:01
 5/15 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus bizony okozhat ilyen dolgokat, mint amiket leírtál, sőt, még rosszabbat is! Ő nagyon komoly beteg, kezelésre szorulna, bár amíg ő maga ezt el nem fogadja, addig sajnos nem tudtok vele mit kezdeni, kivéve, ha kiskorú vagy!
2019. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kiskorú. De esküszöm, legalább téged hagyna békén, meg ne tenne tönkre. De nagyon ijesztő.


Azt biztos, nem fogja, sőt, csak rosszabb lenne. Nem rosszándékból, de előtte is voltak gondjai. Egy pohár leesése miatt napokig, hetekig őrjöbgött, de durván.


Nem tudom, de azért ez most. A pláne, hogy ő akarja bemagyarázni rád, mert bekapcsolod a tévét, és jön, hogy nem igaz, most kapcsoltad be, meg ilyenek...

2019. okt. 14. 15:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt hiszem erre mondják hogy elitta az eszét. Ha nem fogad el segítséget nem lehet mit tenni , max a másik szűkő tehet intézkedéseket . Utolsó sorban te menj a gyermek jólétishez.
2019. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha sokat iszol hajlamos lehet az ember hangosan gondolkodni, de látomása nem lesz.
2019. okt. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, okozhat. Nekem is van olyan ismerősöm, aki bepiálva fél éjszaka beszél magában. Amikor először hallottam, azt hittem, telefonál, bár csodálkoztam, hogy az éjszaka közepén.. Aztán megtanultam, hogy ha piás, akkor jobb hozzá sem szólni (még levegőt venni is csak óvatosan szabad), mert különben elkezd kötözködni, beszólogatni, sértegetni.

Megjegyzem, van más ismerősöm is, aki rendszeresen iszik, de rajta meg sem látszik, ugyanúgy lehet vele beszélgetni, mint józanul. Aztán, van aki csak bealszik és másnap nem emlékszik semmire. Szóval, nem mindenkire egyformán hat az alkohol.

2019. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mondtam én...


"Aztán megtanultam, hogy ha piás, akkor jobb hozzá sem szólni (még levegőt venni is csak óvatosan szabad"


Sajnos apám józanul is ezt csinálja/csinálta, de olyankor nagyon sérteget, még gyilkossággal is fenyegetőzik...

2019. okt. 17. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!