Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a társfüggőségből?

Van kiút a társfüggőségből?

Figyelt kérdés
Mindig is szeretetre éhes lány voltam egy kicsit másabb mint a többi. Általában mindig olyan pasikat fogtam ki akik az ellentéteim voltak. Mindig olyanhoz ragaszkodtam aki nem érdemelte meg aki nem becsült meg. Így vagyok sajnos a jelenlegi párommal is. Már lassan 2 éve nyúzzuk ezt a kapcsolatot pedig tudjuk mindketten hogy nem működik. De tudom hogy velem van a baj. Nem tudok ellenni társ nélkül nekem kell egy szerető társ. Ha nincs párom egy semminek érzem magam ha van párom és rossz a kapcsolatunk akkor szintén rosszul érzem magam. Depressziós vagyok egész nap feszült ideges és csak a rossz dolgokra tudok gondolni. Olyan mintha bevonzanám a rossz pasikat. Nem tudok én így létezni.
2019. okt. 16. 07:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel egyedül nem megy és ennek lelki okai vannak, pszichoterapeuta lenne a legjobb.

Biztosan nagyon fiatal vagy még, ilyen korban könnyű még változni, változtatni.

2019. okt. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Van. Meg kell tanulni egyedül is boldognak lenni. Persze ehhez ki kell próbálni az egyedül létet. Nem halálos amúgy.
2019. okt. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha társ nélkül megtalálnád hobbidat, hivatásodat, bármilyen jó szabadidős elfoglaltságot, tehát nem úgy éreznéd, hogy hogy társtalanul rossz, akkor könnyebb lenne. Nem a környezettől és külső körülményektől tennéd függővé érzéseidet, illetve kevésbé lenne ez jellemző.

Lehet olyan társ is, aki megijed attól, hogy rá alapozod boldogságodat, tőle teszel függővé mindent és elmenekül, miután megérzi ezt (még ha tudatosan nem is mondja ki), esetleg kitalál valamit amivel eléri hogy kicsit megbántson és te mondd ki a szakítást.

2019. okt. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én se tudok így létezni. Borzasztó. 1x találkoztam valakivel és hónapok után sem tudom elfelejteni. Lassan 1 éve volt ez. Szerintem azóta elfelejtett. De én tudom hogy ki volt. Az arcát is megjegyeztem.
2019. okt. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem megy, érdemes segítséget kérni, lelki egészségről, jólétről van szó, mely testi egészségre is kihathat...
2019. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1 es annyira fiatal már nem vagyok 32 éves leszek most novemberben.
2019. okt. 16. 11:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is érzem hogy segítségre van szükségem csak egy jó magánpszichológus nem kevés pénzbe kerülhet. Én meg nem vagyok jo anyagi helyzetbe.
2019. okt. 16. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor irány az SZTK, lehet hogy nem ér annyit,de próbacseresznye. Egyébként igen van kiút, pszichoterápia mellett arra kéne koncentrálnod,hogy egyedül is boldog egész legyél. Első lépésként le kéne zárnod azt a kapcsolatot. Szerintem a pszichológus is ezt javasolná.
2019. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz hasznos infókat:

[link]

2019. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!