Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lesznek elvonási tüneteim ha...

Lesznek elvonási tüneteim ha 1 hétig naponta 1x beszedek egy 0.25mg-os Xanax-ot?

Figyelt kérdés

Orvosom szerint csak akkor szedjem ha tényleg szükséges mivel ugye könnyen rá szokhat a szervezet. Tehát 1 hét szedés után rászokhat a szervezetem erre a gyógyszerre?

Persze nem egy nagy dózisról van szó, van olyan ismerősöm aki 1 hónap szedés után sem volt semmi féle elvonási tünete. Jelenleg 3. napja szedek szorongásra és enyhe depresszióra.

(23/F)



2019. okt. 16. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így megmondani, nyilván van egy átlagos időszak, ami alatt tutira ráfüggsz, de nagyon sokban függ tőled is. Volt-e valamilyen gyógyszerfüggőséged előtte? Illetve mennyire vagy képes rászokni dolgokra? Bár, ha átlagosan nézzük (tehát tegyük fel, hogy minden okés nálad, és nincs semmi baj) akkor ilyen mennyiségtől, ennyi idő alatt, elméletileg nagyon kicsi a valószínűsége annak, hogy rászokj. Lehet, hogy lesznek elvonási tüneteid, de nem fogod magadat a földhöz verdesni tőle, mert kevés időn át szeded.
2019. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Néha-néha veszek be egyet, szerencsére nem szoktam hozzá, soha nem volt elvonási tünetem, de szerintem ez egyénenként változó.
2019. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Írok neked egy példát: sógornőm közel 20 éve főnővér egy bizonyos osztályon (nem pszichiátria). Nőgyógyászati műtét előtt álltam és nagyon be voltam parázva. Amikor egy napig már műtét előtt bent kellett lennem, este hozott egy 0,5-ös Xanaxot. Bevettem. Vigyorogtam, mint a tejbetök, abszolút nem érdekelt a mihez képest nagyműtét. Tehát megnyugtatott, ráadásul jó kedvem volt tőle. Közvetlen műtét előtt kaptam már a nőgyógyászaton is injekciót, de azt kb. 1 órával előtte, mielőtt betoltak.

Utána jó ideig eszembe sem jutott, még egy év is eltelt talán, nem emlékszem pontosan. Aztán beütött egy családi viszály, amikor teljesen kiborultam és kértem újra tőle. Adott egy dobozzal. Na onnan megindult a lavina. Ha nem akartam idegeskedni, bekaptam belőle. Odáig jutottam, hogy naponta 4-5-öt simán bevettem. Így jártam dolgozni hónapokig. Amikor rájöttem, mekkora hülyeséget csináltam, már késő volt. NE kezdd el, ha nincs rá nyomós indokod. Aláírom, hogy hajlam kérdése is, de ha nekem anno nem ad jószádékúan kedélyállapotjavítót a sógornőm, akkor azóta sem jutott volna eszembe, hogy ezzel pótoljam a rossz kedvemet, szorongásomat. Addig is megoldottam, magamtól erős voltam és léptem tovább. Csakhogy megismertem a gyógyszer általi könnyebb megoldást. Egy pokol az elvonási tünet. Inkább ne akard megtudni, milyen.

Állandóan pofázok már itt nektek évek óta, hogy el se kezdjétek, próbálok segíteni, hogy rohadtul nem játék, mert először én sem gondoltam annak. Tessék, most leírtam. Ha tényleg komoly depressziód és szorongásos betegséged van, azt pszichiáterrel beszéld meg, önhatalmúlag semmilyen Xanaxot, Frontint, Rivotrilt ne vegyél be csak úgy. Hallgass rám. Inkább sétálj egy nagyot, találj ki valami más szorongásoldót, mert belekerülsz egy mókuskerékbe, amiből nehéz a kiút. Kb. 1 év, mire megmenekülsz a gyógyszertől.

2019. okt. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as ment a zöld kéz. Jómagam is gyógyult benzo függő vagyok. 1 éve az addiktológián hagytam abba azt a szart.
2019. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kb 3 hétig szedtem az elején 0.25-öt pár napig utána 0.5 és 1mg vége felé 1.5mg.

Nem akart hatni.

Inkább kidobtam a pi csába :D

Valószínű kellett volna még egy kis ideig szedni illetve közrejátszhatott az is hogy (gondolom én) 115kg vagyok.


24/F

2019. okt. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem orvos által, de volt olyan hogy napi 10+ frontinnal is éltem mégsem függtem rá. (sokat ittam, azóta nem)
2019. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!