Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel pszichiátriára kéne...

Ezzel pszichiátriára kéne mennem? Pszichiáter felírna gyógyszert?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon ideges vagyok, mindenen felhúzom magam, olyankor teljesen elborul az agyam, magamon kívüli állapotba kerülök, török-zúzok.

Másrészt szociális problémáim vannak, szorongok, remegek társaságban.

Valamint szerintem bipoláris zavarom is lehet.

Antidepresszánst, de inkább nyugtatót szeretnék feliratni magamnak.

Pazichiáter foglalkozna velem? Felírna?


2019. okt. 16. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Igen, pszichiátriára, mert idegbeteg vagy.
2019. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy szakorvost mindenképp. Majd a pszichiáter eldönti, mit ír fel, nem te kéred.
2019. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológussal kéne kezdeni, nem kell mindenáron vegyileg beavatkozni, és csak elfedni a tüneteket. Pszichoterápiával lehet, hogy békés úton helyrejönnének a problémáid és az önértékelésed, és már nem lenne szükséged törésre-zúzásra, se remegésre. Ne diagnosztizáld magad, nincs meg hozzá a szakismereted.
2019. okt. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel ssri gyógyszert fognak felírni. --> [link]


Ha meg Benzodiazepint (minden vényköteles nyugtató ebbe a vegyületcsoportba tartozik) írnak fel, akkor, ha nem figyelsz nagyon oda, úgy rászoksz, mint én. Azt meg ne akard, hidd el, nagyon nem jó dolog.

2019. okt. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Impulzus kontroll zavarod van. Ami előfordulhat bipolárisoknál,borderline személyeknél,és disszociális személyeknél. Nehezen tudod kezelni az indulataidat. Ennyi.
2019. okt. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bárkinek írnak fel antidepresszánst vagy nyugtatót, bár a mai világba ez nem csoda..
2019. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképp érdemes lenne felkeresned egy dokit.


Nekem a borderline zavar miatt van az első tünetem (szociális problémáim csak bizonyos társaságokban vannak), és én nem szedek rá semmit, viszont hetente járok pszichoterápiára. Nem azt mondom, hogy te is egyértelműen borderline vagy, és neked is "elég" lenne úgymond a terápia, de mielőtt gyógyszereket szedsz, ezt a lehetőséget is érdemes mérlegelned. Több ismerősöm is van, aki szed gyógyszereket, hát a benzókra ráfüggnek, de a többi mellett meg azt veszik észre, hogy nem esznek többet, nem mozognak kevesebbet, és mégis híznak. :(


Az elég szó pedig azért van idézőjelben, mert amennyiben személyiségzavar, akkor a terápia a legnagyobb segítség, de vannak esetek, amikor már tényleg szükséges MELLETTE bogyó is.

2019. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menj, mert az orvos automatikusan gyógyszert ír, ha kell, ha nem, mert abból él. Neked viszont az lenne az egészségre károsabb eset. Szól a pszichológus, ha úgy látja, hogy gyógyszer is kell.
2019. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!