Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegségről nem kéne...

Mentális betegségről nem kéne ugyanúgy orvosi igazolás betegállományos papír ha valaki erre hivatkozva hiányzik a munkahelyéről?

Figyelt kérdés

Ha valaki depresszióra hivatkozva hiányzik nagyon sokat a munkahelyéről akkor erről, mármint a mentális jellegű betegségről nem kéne ugyanúgy orvosi igazolásnak táppénzes papírjának lennie mintha (pl) influenzája lenne?


nem tisztem eldönteni valós-e a depressziója, de én azt tudom ha betegség van (mindegy mi ) és munkahelyi hiányzás együtt akkor az csak orvosi tp papírral együtt értelmezhető.

AZ úgy nem értelmezhető hogy depis vagyok semmi papírom soha nincs róla de azért nem jövök minden héten 2-3 napokat és magyarázatképp benyögöm hogy olyan depis voltam.

Nem érdekel tényleg beteg-e (szerintem nem, de azt is leszarom ha igen) én azt kérdezem hogyan lehetséges hogy egy ilyen duma (depis vagyok) minden orvosi papír nélkül elegendő minden héten 2-3 nap vagy akár az egész hét igazolására a munkáltató szemében?


Más meg egyetlen (!!) napot nem jön és leszedik a fejét hogy orvosi papír???? Hol van??

Ez meg heti szinten 3 napokat úgy január óta nem jön semmi papírja és ???


(és megelőzendő a vértrollokat:NEM Érdekel tényleg depis-e? Leszarom. Engem CSAK A papír érdekel. Ha nincs papír = NEM BETEG és PONT!!!)


2019. okt. 17. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Háziorvostól lehet kérni, hogy lelki okokra hivatkozva írjon ki. Max egy hónap azt hiszem, utána köteles továbbküldeni szakrendelésre (jelen esetben pszichológus, pszichiàter).

Szóval megoldható lenne a papír. Jelen esetben, feltételezem, korrekt és jó fej a munkáltató, netán vannak olyan viszonyban, hogy tudja az okokat (ez csak tipp) és leigazolja neki. Ilyen esetben nyilván nem fogja a táppénzt erőltetni.

Hogy korrekt e ez veled és más kollegákkal szemben? Természetesen nem. De sokat nem tudsz tenni.

2019. okt. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

„ korrekt és jó fej a munkáltató“



Vicces hozzászólás..... korrekt a munkáltató.

Van egy ember aki nem jön be melózni. Mindegy miért nem, de nem jön.

A munkája elvégzetlenül nem maradhat és mit tesz a főnök? Rátolja a hiányzó ember melóját arra akik ott vannak. Persze ezért ők egy fillér pluszt se kapnak, végezzék a saját melójukat ahogy eddig + még a másét is, és mindezt ingyen persze. Férjen bele a munkaidejükbe. Ha nem fér bele maradjanak ott tovább, plusz pénz az persze nincs.

Ha a meló nincs elvégezve kapják a lecseszést, ők, és nem az aki miatt az egész helyzet létrejött.

Ők melóznak más helyett, van aki zéró papírral szarik bejönni, és ki van lecseszve? Az aki bejár!

Világos.


KORREKT a főnök mi?

2019. okt. 17. 11:51
 3/13 anonim válasza:
0%
Az ilyen kollega minbdig hazudik. Depresszió a lóf***szt. Akkor lenne papírja is.
2019. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
általában titoktartás van itt, szóval még a szüleidnek sem kell tudni róla
2019. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A mentális betegségeket nem szokás nagydobra verni. Aki ilyenben szenved, az inkább titkolni próbálja, nemhogy még erről hozzon igazolást..
2019. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. Miért nem a főnöködet kérdezed?

2. Maradj otthon pár napot, aztán nyögd be te is papír nélkül, hogy depis voltál.

2019. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

" Maradj otthon pár napot, aztán nyögd be te is papír nélkül, hogy depis voltál."


(Ál)naiv.

Ha a kérdező nem csókos puncsos a főnöknél őt kirúgnák ezért.


Egyeseknek a Gellért hegy is jár másnak a vakondtúrás se.

Így korrekt egy munkahely.

2019. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

". Aki ilyenben szenved, az inkább titkolni prálja, nemhogy még erről hozzon igazolást.."



És akkor mivel igazolja a hiányzását ha nincs papír róla? Ha nem szabadság és orvosi papír sincs, akkor mi a hiányzás indoka? mert egy normális munkahelyen ez a két ok lehet indok távollétre.

2019. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Háziorvossal kiiratja magát pl. hasmenéses-hányós vírussal, vagy bármi mással.

Vagy szabadságot vesz ki valami hihető indokkal. Persze, ezeket nem lehet rendszeresen eljátszani.

2019. okt. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

"Háziorvossal kiiratja magát pl. hasmenéses-hányós vírussal, vagy bármi mással."


És ez meddig működhet a kérdező által leírt időkeretben?


Mert a kérdező ezt írta:

"Ez meg heti szinten 3 napokat úgy január óta nem jön semmi"


Tehát jan óta vagyis 10 hónapja heti szinten napokat nem jön. Mely háziorvos lenne hajlandó ezt falazni neki? Egyik se. A praxisával sőt a börtönnel játszana az a háziorvos.

2019. okt. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!