Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg csak nyűg vagyok apa...

Tényleg csak nyűg vagyok apa nyakán?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk apámmal (25 éves vagyok) vele élek albérletben. Neki van egy élettársa,a nőnek pedig egy 13 éves lánya, de fent tartja az ő háztartásukat is. Ma kiderült számomra hogy lehet idővel külön mennek...Miattam.

Mert a nőnek nem szimpatikus hogy apámmal vagyok (eddig nem apuval éltem). Azt mondja ha választania kell engem választ mert csak a gyereke vagyok, de ezt könnyes szemekkel szóval nem akarná elveszíteni a nőt ebből az jön le. Én pedig úgy érzem hogy mióta megjelentem és vele élek igazából csak nyűg vagyok a nyakán és csak problémát okozok neki, felforgatom az életét ami másképp lenne most, ha nem jelenek meg... (május óta vagyunk újra egymás életében).

Borderline személyiségzavarom van, depresszióm (enyhe) bár pánik rohamokkal időnként, korábban többször próbálkoztam hát megölni magam (van amikor most is eszembe jut) jelenleg is a fejemben van mert azt gondolom ezzel véget vetnék apa problémájának,de ezekről semmit sem mondtam el neki... A beszélgetésünk után nagyon rosszul érzem magam,annak ellenére hogy ő azt mondja ne érezzem így magam mert úgy érzem én rontom el az életét és miattam történik minden rossz vele...Hiába visszakapta a lányát (engem) de ezzel mindent elrontok és darabokra esik az élete miattam...

Nagyon szeretnék neki segíteni,de sajnos nem tudom hogyan...

Nem tudok sajnos kivel beszélni, így itt érdeklődöm...

Úgy érzem mindenkinek jobb lenne ha eltűnnék és senki életében nem lennék jelen...



2019. okt. 21. 19:25
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem sokan el se olvassák, ha ilyen hosszú a szöveg.
2019. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Tündérhegyen sok borderlineost kezelnek, egy próbát megérne.
2019. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Apukád téged választana, így vagy úgy, de ez a lényeg! Úgy tudsz neki segíteni, hogy nem ilyeneken gondolkodsz, hanem a gyógyuláson, vagy egyéb pozitív dolgokon töröd a fejed! Kérd meg, segítsen neked egy jó szakembert találni, hogy magadra találhass.


Facebookon is vannak pszichológus csoportok,

2019. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

(bocsi, előbb elküldtem)


... Vagy van ott az Asszonysutyorgó csoport is, ahol az adminnak írva és külön kérve névtelenül teszi ki a posztjaidat, amiben helyi pszichológusok felől érdeklődhetsz, tapasztalatok alapján.


Ne zuhanj magadba, próbálj meg változtatni! Örülj, hogy ott van apukád neked! Jó hogy foglalkoztat a dolog, és együtt érzel vele, ez remek első lépés, de az a lényeg, hogy pozitív legyél és változtass!


Kitartást és sok sikert 🙂

2019. okt. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég szemét dolog ilyen választás elé állítani az embert, apukád sztem jobban jár nélküle. Ő téged választott, valszeg elég rosszul érintené, ha eltűnnél. És mint írták, fordulj szakemberhez, nagyon nem jó ilyeneken gondolkodni. És legalább lenne kivel beszélni róla. :)
2019. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy nyűg apukád nyakán. Szeret téged. Egyébként is 25 éves vagy, és biztos sok segítséget kap tőled apukád. próbálj meg a kapcsolatukba nem bele avatkozni. Alkalmazkodj hozzájuk. Így a nőnek nem lehet ellenvetése, hogy apukáddal élsz.
2019. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy oldanád már meg apád helyzetét egy öngyilkossággal? Nyilván sokkal jobban megviselné, mint az, ha esetleg elhagyná a jelenlegi nője, ha nem így lenne, eszébe sem jutna kiállni melletted/érted.
2019. okt. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel hasonlóan én is kuzdodok depresszióval és küzdöttem is hasonló gondolatokkal (11 éves korom óta, és most 21 vagyok) így megmondom őszintén szedd össze magadat 25 évesen illene eltartanod magadat és a saját problémáidat old meg te ! A depresszion és egyeben úgy is csak magad segithetsz! Más nem fogja 100% osan soha megérteni azt amit erzel, de az élet nem csak erről szól! Nem áll meg azért mert neked most sz*r, és hiába az a no gusztustalan hogy döntés elé állítja apukádat első sorban itt szerintem nem ez a lényeg hanem hogy talpra állj! Egyedül. Ha tetszik ha nem az élet így mukodik mindenkinek meg van a maga tortene azt hogy te hogyan “irod” a sajátodat az csak is rajtad múlik!
2019. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy nyűg. Az a nő meg csak ürügyet keres, ha nem téged, hát talált volna mást. Apukád jobban jár nélküle, az biztos.

Sajnos, a nők általában ilyenek, egyedül akarnak lenni a hozzájuk tartozó(nak vélt) férfi körül. Hagy CSAK velük törődjön, gondolata se legyen más. Ritka a kivétel, sajnos.

2019. nov. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!