Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok este boldogabb?

Miért vagyok este boldogabb?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha most kelnék fel. Reggel utálok felkelni és nyűg az egész nap, semmihez nincs kedvem csak a lustasághoz. Mintha nap közben depis lennék
2019. okt. 21. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok. Utálom a napsütést és az emberek 99%-át is.

Este sötét van, csend, friss levegő, és emberek is alig. Én ezért szeretem az estét.

2019. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hormonokkal van kapcsolatban. Nem én találtam ki most, hanem ez dokumentált tény, és én is így vagyok. A kortizol nevű stressz hormon éjjel-alvás közben termelődik, ezért sokan reggel szorongóak, idegesek, rossz kedvűek. De napközben ez a hormon elég, így estére az ember megnyugszik, a nyugalomtól jobb kedvű is. De az a szívás, hogy éjjel megint újra fog termelődni. Enyhébb depressziót el lehet múlasztani alvásmegvonással. Érdemes kipróbálni, hogy 7 napból 2 éjjel nem alszol. Álmos leszel, de nyugodt és jó kedvű. Műkszik, kipróbáltam. Szintén segít ha reggel sporttal indítod a napot. Merthogy ez már egyből kiégeti a stressz hormonok nagy részét.
2019. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Váó, köszi. Ment a zöld kéz.
2019. okt. 21. 22:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez tenyleg igy van, de abban a reggeli allapotban az embernek sportolasra ravenni magat...fuhhh.
2019. okt. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva szokott lenni. Estére a sok agyalás leszívja az agyam, és a sötét is a depresszív hangulatra hajlamosít. Reggel mindig sokkal jobban toppon vagyok.
2019. okt. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én is fordítva vagyok ezzel.

Reggel mikor felkelek, sok minden depi kiürül belőlem. Beáll az este, magányosabban telnek az órák, több idő van az agyalásra, depizésre.

Aztán lefekszem, reggelre kitisztulok.

2019. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!