Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom kontrollálni a...

Nem tudom kontrollálni a gyógyszerfogyasztást, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Napi 4 mg Frontin van előírva, de valahogy mindig többet veszek be. Azt hittem tudom kezelni, de tévedtem, megint totál ráfüggtem. Nem tudom mitévő legyek!

2019. okt. 25. 17:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Addiktológia. Én is ott szoktam le.
2019. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Most jöttem ki a pszichiátriáról, ott voltam egész nyáron. Nem tölthetem az egész életemet kórházakban.
2019. okt. 25. 17:47
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit csinálni. A legjobb ha valahogy abbahagyod a szedésüket, és ezek nélkül próbálkozol..
2019. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
bár mivel "nem is áll szándékodban letenni" ezért ehhez előbb egy elhatározás is kéne...
2019. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajna abbahagyni nem tudom, nem tudok működni nélküle.
2019. okt. 25. 18:07
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik vele sem olyan rózsás a helyzet...
2019. okt. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy "fenntartsd" valamilyen formában a helyzeted, jobb ha húzol magadnak egy határt, amit aztán semmilyen körülmények között nem lépsz át. Ez lehet sokkal több is mint ami elő van írva, de a lényeg hogy kialakíts egy olyan viszonyt (a szerrel) aminél bízni tudsz magadban. Ez a "limit"-et persze változtathatod is aztán, de ha mondjuk azt mondod holnap legyen mondjuk 8 akkor ha esik, ha fúj, de még ha balták esnek az égből sem szabad túllépned. Ezt előre le kell fixálni, és akkor csak követni az előre megtervezett "utat". Az elején inkább nagyobb mennyiségeket kell meghatározni, így könnyebb lesz ezt az egészet követni, és lesz sikerélményed is..

Ha ez a módszer nálad nem működőképes, akkor esetleg megkérhetsz egy hozzád közel álló személyt (akiben megbízol) és teljesen a kezébe adhatod az irányítást. Persze ehhez kell valaki aki állandóan a közeledben van, amikor be kéne venned a gyógyszert, vagy egy előre meghatározott helyen hagyja neked.. Viszont ez sem biztos hogy működhet, és elég nagy "terhet" jelenthet ez annak akire rábízod..

Az a helyzet hogy akkor jársz a legjobban ha teljesen abbahagyod a használatát!

2019. okt. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#6 Valóban nem a legjobb a helyzet, de sokkal jobb mint nélküle, amikor folyton azon gondolkoztam, hogyan nyìrjam ki magam. Ahhoz képest most van életkedvem, meg motivációm, hogy tegyek valamit magamért, hogy kimásszak a gödörből.
2019. okt. 25. 18:58
 9/17 anonim ***** válasza:
Amikor valaki elveszti kicsit a kontrollt a használata miatt, akkor sérül az önbizalma is. Azt pedig hogy újra jobban bízz magadban, úgy tudod megtenni hogy kisebb célokat tűzöl ki, majd pedig eléred őket. (Azért kellenek kicsik, hogy mindenképp sikerüljön elérni.)
2019. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez is egy járható út, ha tudsz hinni benne...
2019. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!