Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt más is, aki egy régi...

Van itt más is, aki egy régi párkapcsolat tönkremenéséből adódó érzelmi traumatizáltságtól szenved?

Figyelt kérdés

Ez a traumatizáltság erős szorongást és pánikrohamot is képes előidézni, ha komolyabb szándékkal próbálnék ismerkedni vagy csak gondolati szinten mélyebben erre a témára gondolok.


Tehát egyszerre rettegek, mert félek az újabb csalódás lehetőségétől, de vágyom is egy boldog életre szóló párkapcsolatra.



2019. okt. 26. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Az az ember, akit egy szakítás vagy egy tönkrement párkapcsolat traumatizál, mentálisan nincs rendben szerintem.
2019. okt. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezért írtam a mentális egészség kategóriába.


Egocentrikus egy ember lehetsz, ha téged nem hat meg egy kapcsolat felbomlása, már ha volt egyáltalán mély valódi érzelmeken, őszinteségen alapuló kapcsolatod és nem csak saját egód táplálására használtad fel a másik embert is.


Egyébként meg szerintem rendben van ez, mivel ha egy ember őszintén szeret valakit és életre szóló kapcsolatban gondolkodik, azt igen is traumatizálhatja a másik elvesztése.

Az hogy a mélyebb empátiára képtelen emberek csak egy lecserélhető, pótolható tárgyként tekintenek egymásra az az ő szegénységi bizonyítványuk és őszintén szégyellem, hogy ilyen társadalomban élek, ahol saját önző céljaik, vágyaik miatt jönnek össze emberek egymással, képmutató hazugságokra, színjátékra felépített hamis kapcsolatokat kialakítva, mellőzve őszinteséget és valós mély emberi érzelmeket, kötődést, szeretetet.

2019. okt. 26. 16:07
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
1-es, nem lehet hogy azzal van a baj aki annyira félvállról vesz egy kapcsolatot hogy képes otthagyni azt aki mindennél jobban szereti, csak mert talált "jobbat, szebbet"? :)
2019. okt. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as Köszönöm, nagyon kedves tőled, hogy hasonlóan érzel a párkapcsolatokkal kapcsolatban és abban, hogy mi a fontos igazán.
2019. okt. 26. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Huuuha. Igazán messzemenő következtetést vontál le egyetlen mondatomból. Ez nem az empátiám hiányát jelenti, semmit nem tudsz rólam, mégis ilyeneket írsz. Ne gondolkozz ilyen végletesen.


Én arra gondoltam, hogy az, hogy valami megvisel, vagy traumatizál rohadtul nem ugyanazt jelenti. Az a normális és egészséges, természetes, ha egy szakítás megviseli az embert. Engem is megviselt, amikor szakítottam, mert megcsaltak és átvertek, nagyon is. De amikor eltávozott a szerelmem, az a trauma. Van különbség. Ezért írtam, amit írtam...

2019. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg semmi rosszat, vagy sértőt nem írtam, mégis egyből támadsz Kérdező. Úgyhogy úgy érzem, helytálló az első kommentem.0
2019. okt. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, csak azért mert "letámad" valakit aki próbálja betegnek beállítani, ezért lenne igaz? Hát, tudod vagytok ti, akik félvállról vesztek egy kapcsolatot, és leszarjátok ha vége majd lesz másik alapon.. De vagyunk Mi, akik az életünket is oda adnánk azért akit szeretünk, minden szeretetünket oda adjuk, a bizalmunkat, ez a sok mai retek meg kihasználja, mert az amit ők csinálnak az nem őszinte szeretet, de arra meg senki nem gondol hogy nem minden srác valami mocskos bunkó, aki egyéjszakára menne, hanem igazi szeretetet tud adni.. Mint ha nekünk nem lennének érzéseink :D Nem fogok én magyarázkodni mert ami igaz az igaz, szart sem ér a tipikus mai embereknek az amit mondok, de hidd el, Igen ENNYIRE meg tud viselni ha elveszítesz valakit akit TE tényleg szerettél de az kiderül hogy ő nem.
2019. okt. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 róbert dávid ***** válasza:
én nem mert sosem volt párkapcsolatom
2019. okt. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos én is ebben a cipőben járok.. fél éve szenvedek egy nyomorult szakítás miatt. És nem bírom kiverni azt a büdös rib**ncot a fejemből!
2019. okt. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!