Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Faxiprol (75mg) antidepresszán...

Faxiprol (75mg) antidepresszánsról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most fogom kezdeni szedni, depresszióra és szorongásra kaptam. Láttam h sok antidepresszánsról nagyon sok kérdés meg fórum van, de erről kb semmit nem találtam. A dokim azt mondta, hogy gyakori mellékhatás a hányinger, szédülés az elején.

Köszi ha megosztod a tapasztalataid :)



2019. okt. 28. 14:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Update: bevettem egy felet és eszméletlen rosszul lettem rőle
2019. okt. 28. 23:12
 2/6 norbert911 válasza:

Szia! Én már több mint 3 OM éve szedem és váltani szeretnék mert nagyon szorongok sok helyzetben. Nem sok változást vettem észre. Én azt hiszem 50 mg tablettával kezdtem és már több mint 1 éve 75 mg. Szerintem nekem nem is ez a gyógyszer való mert maximum a fizikális tüneteimet enyhíti kicsit. Viszont a szorongás és a lehangoltság ellen nem nagyon használ. Viszont nem tudom h neked hogy válna be. Én megprobaltam már abba hagyni de pár nap után szedülni kezdtem. Váltani szeretnék mert nagyon nem vagyok toppon lelkileg már egy ideje és nehezen vagy sehogysem tudok megbirkozni a problémáimmal és a környezetemben lévő emberekről úgy gondolom h unalmasak és lenéznek. Félek nagyon az elutasítastól a csalodástól, nem látom a napok értélmet.Pokolian lehangol hogy nincs párom. Lehet hogy a szorongásom összefug a kedvem el mert sokszor vagyok lehangolt.Folytathatnám meg de a lényeg h nekem megmaradtak a szorongásos tünetek sajnos. Már előbb váltanom kellett volna tudom de nem nagyon akartam gyógyszerekkel variálni. Nem tudom mitől érezném magam jobban... Talán ha eltünne a szorongásom és nyiltan,félelem mentesen tudnám mutatni a pozitív énemet. Bocsánat a hosszú szövegért de lekelett írnom mert senkinek sem akarom ezt megosztani a környezetemből és ha leírom már az is egy lépcsőfok a javulás felé.

Én azt tanácsolom h kezd el szedni ha a szakember ezt írta fel. Nálad lehet hogy befog válni hisz ahány tünet annyi gyógymód. Ha nem segít akkor mindenfélekép közöld az orvosoddal.

2019. dec. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mit éreztél tőle? Folytattad a szedését vègül?
2020. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, az elejen par hetig sok mellekhatast kellett kibirnj de utana tok jol lettem, soha jobban, aztan kesobb mas dolgok is bezavartak de amugy segitett


kedves norbert 911! ugy tudom hogy 75mg meg nem fejt ki andtidepresszans hatast, csak 150 mg ami a "tankonyvi" adag, en is annyit szedek, es akkor is kezdett el hatni, kis adaggal kezdik es fokozatosan emelik hogy birja a szervezet mert nehezen szokik hozza

2020. szept. 19. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Koszi a valaszt! Hanyingert okozott nalad az elejen vagy szedulest? Nagyon gondolkodom, h ezt vagy scippát kezdjem el... viszont igy is rengetegszer van hanyingerem es napi szinten szedulok, szoval nem lenne jo, ha ezeket feletositene a gyogyszer:/ bar tudom mindenkinek mashogy reagal a szervezete..
2020. szept. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jaa nem is keveset, hat en nem tudom, a dokid fogja tudni ugyis h bejott e neked amit szedsz vagy nem
2020. szept. 20. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!