Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemtudom megfogalmazni a...

Nemtudom megfogalmazni a kerdest mert eleg bonyolult es mar egy oraja ulok itt szoval csak ideirom ezt velemenyekre vagyok kivancsi olvasd el a lenti reszt halas lennek koszonom<3 17 eves vagyok amugy (kell ide kerdes hogy elfogadjak)?

Figyelt kérdés
Szoval az a problema hogy(nem akarom igy diagnosztizalni magam meg semmi hogy depresszios lennek, csak ilyen tunetei megvannak szerintem) semmi energiam nincs, se eletkedvem alig tudom mar ravenni magam hogy barmit is csinaljak nemhigy elvezzem is, es ez miatt anyummal sok veszekedesunk van, mert mar ott tartok hogy takaritani sincs energiam, es tudom lehet mondani erre hogy lustasag, de en tenyleg meg akarnam csinalni de egyszeruen nem latom ertelmet semminek:// es mar elegge elfajultak a veszekedesek ezek miatt a dolgok miatt es tudom azt kene hogy kitakaritok de egyszeruen az van amiket leirtam. Szoval valami megoldast vagy velemenyt hogy miert vagyok igy esetleg ha valaki ert ehhez sokat segitene<33

2019. okt. 30. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden fejben dol el. Dontsd el, hogy te nem leszel ilyen, es hogy megprobalsz javitani a helyzeteden. Nem fog ket perc alatt valtozni, ido kell hozza, de csak legyel turelmes.
2019. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A megoldás az, hogy beszélsz egy pszichológussal, ő az, aki elvileg ért hozzá. Ne várj vele sokat, minél régebb óta tart, annál nehezebb kijönni belőle. :/ És ja, depressziónak hangzik. Ha megakadályoz szinte mindenben, alapvető mindennapi teendőkben, semmi nem okoz örömet/tölt fel energiával, az már nagyon nem lustaság.
2019. okt. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek #2-vel, beszélj szakemberrel.
2019. nov. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
beszeltem mar pszichologussal, es akkor arra a napra segitett is csak az a baj, hogy aztan meg mar azt hallgattam hogy neki is biztos hazudok hogy megnyugtasson es azt mondja hogy nem velem van a baj, amikor pedig de. Szoval igy mar attol is buntudatom lett ha a pszichologussal megbeszeltem valamit, igy nemtudom mi lenne a megoldas.
2019. nov. 1. 17:09
 5/8 A kérdező kommentje:
Probalok ilyen dolgokat hogy talalni uj hobbit meg hasonlok de hiaba ha a hozzam legkozelebb allo szemely nem erti meg mi tortenik velem eleg nehez:// szoval ha aki ezt olvasod valaki hasonlo szemely van az eletedben probaljatok tenyleg ne csak lustasagot belelatni mert nemtudhatod soha<3
2019. nov. 1. 17:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Még ha azt is gyanítja, hogy nem mondasz igazat, akkor se kéne ezt így a fejedhez vágnia. Bűntudatot kelteni meg pláne. Lehet, hogy kifogtál egy nem vmi jó szakembert, érdemes lenne egy másikat keresni.

Az új hobbi jó gondolat, de ha már ott tartasz, hogy semmiben nem leled örömöd, nem igazán kivitelezhető. Ezért is kéne orvos, mert enélkül nem sok mindent tudsz tenni.

Testmozgást szokták még javasolni. Bár gondolom arra is marha nehéz lenne rászánni magad, de legalább lenne értelme: teszel az egészségedért.

2019. nov. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolso: ezt nem a pszichologus mondta nekem hanem szulok:// a pszichologusnak pedig kb alig mondtam el valamit az igazsagbol. Es milyen orvoshoz kell ilyenkor menni? Mert hat terapeuta gondolom csak beszelget es az eddig nem igazan segitett :/
2019. nov. 17. 18:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológusnak alig mondasz el valamit, hogy segítsen? A pszichiáter szokott lenni a következő lépés, de azért előbb megpróbálhatnád engedni a terapeutának, hogy segítsen. :)

Ha meg a szülők ilyen tuskók veled, esetleg velük kéne kevesebbet beszélni róla. :/

2019. nov. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!