Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mással is van, hogy inkább...

Mással is van, hogy inkább nem szólal meg vagy mindent megtesz csak nehogy megijesszen valakit?

Figyelt kérdés
2019. nov. 4. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint nem értem a kérdést.
2019. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Soha. Én mindig önmagamat adom, aki megijed, és megijesztettem, attól elnézést kérek, mert nem szoktam szándékosan ijesztgetni senkit. Az más tészta, hogy ő miért ijedezik (az az ő baja) - ettől én húzzam meg magam, hogy "jaj, csak meg ne bántsak senkit"? Marhaság! Lábujjhegyen mászkálsz más ember miatt?
2019. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lábujjhegyen. Vagy ha érek késön és nem kapcsolok semmi villanyt, ha tudom, hogy alszanak pl. szüleim.
2019. nov. 4. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem ismerős ez az érzés. Lehet túlzott tekintettel vagyunk másokra :D
2019. nov. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismerős a szituáció, de két dolog: Az egyik, hogy valóban tekintettel szeretnék lenni másokra, mert nálam nagyon fontos dolog az, hogy figyeljek a másikra, de ha a szívemre teszem a kezem, be kell lássam: Ez arról is szól, hogy kedveljen. És ha a kedvedre teszek, nem "zavarom", alkalmazkodom, akkor úgy érzem, pozitív kép alakul ki rólam. Hasonlóan vagyok az érzéseimmel, ritkán mutatom, ha dühös, vagy szomorú vagyok, mert úgy gondolom, hisztis vagyok. Ez nyilván így nem igaz, mélyebbről gyökeredzik a "húzzam meg magam" életvitel. Én pszichoterápiára járok, próbálom ezt érteni, és változtatni ezen. Neked is ajánlom!

2019. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!