Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az antidepresszáns...

Szerintetek az antidepresszáns segíthet?

Figyelt kérdés
2018.februárban kezdődött éjszakai felriadás 140-160 pulzus, ájulásérzés, halálfélelem. Ez többször megismétlődött. Később már nappal is rosszul voltam, szorongtam egész nap gyengeségérzés stb. aztán jött, hogy 5 hétig szédültem egyfolytában, majd deperszonalizációs tünetek jöttek, nappal is rohamom volt, a háziorvos beküldött 160-as pulzussal a sürgősségire. Azóta mindent kivizsgáltak: kardiológia, fül-orr gégészet, agyi mri, eeg, neurológia, vérkép. minden rendben, egyedül a kardiólogián találtak nagyon enyhe mitrális insufficienciát, de azt mondják olyan kis mértékű, hogy nem okozhat panaszt. Aztán pár hónapig jól voltam kisebb szorongások voltak csak. Most ismét elkezdődtek az éjszakai rohamok, illetve tegnapelőtt olyan rosszul voltam, hogy a munkahelyemre mentőt kellett hívni. synus tachycardiát állapítottak meg, kaptam béta blokkolót. Egyedül a pszichiáternél nem voltam, most bejelentkeztem oda is, dec 6-ára kaptam időpontot. Érdeklődnék, hogy akinek felírt gyógyszert, annak segített-e, sikerült-e megfékezni ezeket a derült égből villámcsapásként érkező rohamokat. Most ott tartok, hogy napközben is rosszul vagyok már egy hete kéz,láb belső remegése, gyengeségérzés, dekoncentráció, és szorongás.

2019. nov. 6. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Csak ideig-óráig, kb. tűzoltásra. Azt kell megkeresni, hogy mitől vannak pánikrohamaid. Arra a csak gyógyszer nem jó, arra pszichoterápia jó. És nagyon figyelj az antidepresszásokra, mert sokszor több kárt okoznak, mint hasznot!
2019. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A pánikbetegségem alapja ahogy eddig sikerült kiásnom a halálfélelem. 2017-ben állapították meg nálam ezt a mitrális insufficienciát, illetve nagyon sok stressz ért17-ben öngyilkos lett a férjem egyik legjobb barátja, illetve a nagybátyjám is, visszatértem gyesről dolgozni, aztán munkahelyváltáson gondolkoztam, mégis maradtam, mert sikerült a főnökömmel rendezni a problémát. Aztán utána néztem ennek a mitrális insuffnek és mindenféle súlyos dolgot artak róla, hogy előbb-utóbb műbillentyű stb. És miután bejelentkeztem az éves kardiológiai felülvizsgálatra akkor kezdődtek az éjszakai rohamok. Persze a kardiológián azóta már megnyugtattak, hogy ez egy ártalmatlan állapot és az emberek egyharmadának van, mégsem tudom legyőzni a fejemben ezt a hülyeséget és halálfélelmem van, illetve sokszor bevillanak képek, hogy hirtelen összesek és meghalok, ezt sajnos hiába próbálom nem tudom kontrollálni, ezért gondoltam, hogy a tünetek enyhítésére esetleg gyógyszeres segítséget kérek, amíg meg nem nyugszik a lelkem.
2019. nov. 6. 10:21
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

A gyász, a feldolgozatlan lelki problémák okozhatnak ilyen gondokat. Erre nem az a megoldás, hogy telitömjük a beteget antidepresszánssal, hanem az, hogy pl. pszichoterápiában kiássuk vele együtt azt, hgy mi is a valódi baj.


Sajnállak, a gyász miatt. Szerintem ne a testi bajokra koncnetrálj, ne a szívbajokra, főleg, ha nem súlyos (bár a pánikbetegség nem tesz jót neki, azt tudom magam is), hanem menj és keress meg egy olyan pszichiátert, aki ért a lélekhez - nem csak tanulta az orvoslást.

2019. nov. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Igen segít csak meg kell találni a megfelelő gyógyszer kombinációt és adagolást. Nekem a 3. vált be,kettőt kombináltak és kellett kb 1 hónap mire hatottak. Elhiszem,hogy sok ember szerint nem tűnik jónak a gyógyszer de vannak esetek mikor szükséges. Én sem rajongtam érte de inkább szedem és élek minőségibb életet mint szenvedjek nap mint nap.Jobbulást.
2019. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat. Utolsó: igen én is mivel már minden orvost és vizsgálatot végigcsináltam, ezért gondoltam, hogy elmegyek pszichiáterhez és amennyiben gyógyszert fog felírni be fogom szedni, mert szeretnék a régi önmagam lenni, és nem állandóan rosszul lenni. van egy 3 éves kisfiam, aki miatt főleg nem engedhetem meg magamnak, hogy állandóan rosszul legyek. Vele játszani, foglalkozni, programokra járni kell. 2 évet pazaroltam erre a hülye betegségre, orbáncfű, valeriána, relaxálás stb. sajnos nem hatnak, nem akarom megvárni amíg rosszabb lesz, ha van rá gyógyszer,ami segít. Ha édesanyámra hallgatok lehet már rég gyógyult lennék. Ő 20 évig volt pánikbeteg mire elment pszichiáterhez aki antidepresszánst írt fel neki és pár hónap alatt meg is gyógyult, már évek óta semmilyen gyógyszert nem szed. Csak én makacskodtam, hogy egyedül is ki tudok jönni belőle....de sajnos úgy néz ki , hogy nem.
2019. nov. 6. 12:54
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó vagyok.

Jól teszed. Én is próbáltam mindenféle terápiát még csoportosra is mentem (az volt a legrosszabb a sok ember között),több pszichiáter,pszichológus,gyógynövények stb. Egy képzést is félbe kellett hagynom mert nem tudtam bejárni, sokszor visszafordultam mivel rosszul lettem :(

Nekem sem ez volt az álmom és én féltem a gyógyszerektől de amilyen félelmeket,rettegést rosszullétet tapasztaltam inkább szedem. Soha többé nem akarok annyira rosszul lenni. Ezt csak az érti aki átélte.

Nekem 10 éves a gyermekem tényleg nem mindegy az ember hogy érzi magát nap mint nap.

Magán dokihoz menj ha teheted, mert jobban figyel rád és őt bármikor tudod hívni ha szükséges,én volt hogy este hívtam. Minden jót kívánok.

2019. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon köszönöm a bátorítást és a kedves szavakat. Megprobálok magán dokit keresni. 12 évig szedtem fogamzásgátlót pedig köztudott az sem a legegészségesebb. Én is féltem eddig a gyógyszertől, de ha belegondolok semmivel sem másabb, mint az. Azt is minden nap szedtem rendszerint 12 évig, ha most ezt kell szednem ahhoz, hogy jól legyek, akkor inkább szedem akár életem végéig is ha muszály, persze nem ez a cél. És igazad van csak az tudja ezt, hogy milyen szemét betegség, aki átélt már ilyen rosszullétet. minden jót kívánok Neked is!

2019. nov. 6. 15:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Ajánlom elolvasásra Dr.David R.Hawkins Elengedés c. zseniális könyvét. Nem lesz halálfélelmed.
2019. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el fogom olvasni!
2019. nov. 6. 16:06
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Nyugodtan próbáld meg a gyógyszert. A döntő többségnek segít, ellenezni leghangosabban meg amúgy is azok szokták, akik az életben nem szedték.

És nehogy azt higgye bárki is, hogy minden ilyen mögött áll "lelki ok". Nálam sincs. Legalább 10 év változatlan élethelyzet után jött a semmiből. Szervi oka van, azért is hat rá a gyógyszer.

2019. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!