Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell tenni ha Borderline...

Mit kell tenni ha Borderline szindróma jeleit észlelem magamon?

Figyelt kérdés
18 éves férfi vagyok és mostanában gyakran vannak depressziósabb időszakaim. Ez már az alvásomra és emésztésemre is kihat.

2019. nov. 6. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A depresszió nem egyenlő a borderline-nal.
2019. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kettőnek semmi köze egymáshoz. Öndiagnózis helyett szakemberhez lenne érdemes fordulni, tehát ebben az esetben véleményem szerint ezt érdemes tenni. Pszichológushoz, pszichoterapeutához.
2019. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon gyorsan hozzá kell látnod a gyógyításodhoz. Még jó, hogy értől hozzád.
2019. nov. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem diagnosztizálta magát, egyszerűen csak felfigyelt néhány jelre, és utánaolvasott, hogy mi lehet ez. Nem kell pálcát törni mások fölött.


Kérdező, el kell menned pszichiáterhez. Esetleg háziorvostól kérhetsz beutalót egy előzetes beszélgetésre egy pszichológussal - ő nem fog tudni diagnózist adni, viszont segíthet, hogy merre indulj el, hová fordulj.

2019. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem lett pálca törve senki felett, ez öndiagnózis volt, ami káros. Borderline-hez nincs köze. Ha köze lenne akkor is ezt klinikai szakpszichológus mondja ki.

Mehetsz pszichológushoz is.

2019. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Nem tudom, a #3. pl elég gúnyosan hangzott. :")


Na meg egy mondatot írt magáról, így sem én, sem ti nem tudjátok, milyen tünetei vannak.


Ettől függetlenül tényleg igaz, hogy biztosat csak az orvos tud mondani, de tegye fel a kezét, aki soha, semmilyen rendellenességének, akár egy fura kiütésnek nem nézett utána webbetegen, mielőtt dokihoz ment. :DDDD

2019. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg mielőtt olyan szakemberhez készülsz menni, akik bevallottan semmit sem tudnak az emberi elme működéséről, nem ártana rendet rakni a bélflórád környékén. Tudom, hogy első blikkre hülyeségnek látszik, de bizonyított tény, hogy minden nem baleseti idegi defektus az áteresztő bél szindróma következménye, amit viszont a bélflóra felborulása okoz. A depressziósoknak pl két baktériumtörzs (Dialister, illetve Coprochoccus) pusztult ki a bélrendszeréből. Hála az étolajoknak, a nyakló nélkül felirkált antibiotikumoknak, valamint rostszegény táplálkozásnak.
2019. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!