Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Skizofrenia esetleg?

Mi lehet ez? Skizofrenia esetleg?

Figyelt kérdés
Kb egy honapja-ket hete jott ram az es nem tudom mi ez. Neha elkap egy erzes az agyam hatoldalarol pl ilyenek hogy vilagvege vagy hogy iranyitanak minket es utana egyre inkabb kezd elonteni ez az erzes majd olyan lesz mintha elajulnek es utana feleszmelek es nincs semmi bajom csak a szivem ver nagyon gyorsan. Nagyon megijedek amikor ez tortenik velem. 18/F

2019. nov. 8. 07:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez tipikus szorongásos betegség. Félelem valamitöl ami nincs is. Ez olyan durva is lehet, hogy hiperventillálsz.


SZerintem mivel 18 éves vagy és a félelem forrása filmbe illö dolgok, egyszerüen túl sok hülyeséget nézel a tv-ben. Ezek mind össze rakódtak benned, és egy szorongást okoznak.

Ha nem akarod ezt vagy meg akarsz szabadulni töle, akkor egy hónapra ne nézz semmilyen olyan filmet amiben bármilyen durvaság van. Pl háború, lövöldözés, zsarolás, világvége, ufok, vagy semmi thriller, horror, akciófilm, dráma. Ezeket mind 1 hónapra tedd félre. Az egy hónap végére el fogsz jutni oda, hogy az agyad is felfogja, hogy ezek csak filmek.


Èn most 40 éves nö vagyok, de gyerekkorom óta imádtam minden thrillert, horrort. Rosszul is aludtam éveken keresztül, sötétben féltem, még egy grillpartin sötétben az ajtóig eljutni is sokszor iszonyat rossz érzés volt.

Majd gyerekem született és pár évre idöm sem volt, és kedvem sem ilyen filmeket nézni. Ès egyszer csak azt vettem észre, hogy ah se sötétben nem félek, se a kihalt utcán nem félek, de még egy ismeretlen sötét helyen is van merszem végig menni. Ennek iszonyat örültem.

Aztán a férjemmel végre elöször elmentünk moziba egy thrillere, és kb 2 hétig rettegtem. Akkor jöttem rá, hogy nem tudatosan de régen is a filmek miatt rettegtem mindentöl. Azóta tényleg nem nézek ilyen hülyeségeket.

2019. nov. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!