Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy zárjam ki a munkahelyi...

Hogy zárjam ki a munkahelyi borzalmakat a magánéletemből? Most komolyan félek, h beleroppanok.

Figyelt kérdés
Napok óta rémálmok gyötörnek. Sokszor ébredek sírva. Most is időnként előtör a sírás, pedig igyekszek a szabadidőmben másra koncentrálni

2019. nov. 8. 08:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

#1. pszichológus/pszichiáter


#2. van akinek az első opció nem kell, mert ha felmond megszűnik a probléma és ezáltal tovább tud lépni, rajtad áll minden

2019. nov. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A felmondás nem opció most. Remélhetőleg ez ideiglenes, de ebben a pillanatban az sem vígasztal. Ezekről beszélni se tudok senkinek, mert nagy teher tudni. Nem szívesen mennék pszichológushoz, tekintettel a több hetes várakozásra az időpontig. Jól jönne valami megküzdési stratégia
2019. nov. 8. 09:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Pszichológusnál nincs nagy várakozási idő, feltéve ha nem valami faluban élsz, ahol van 1 jobb esetben.


Én 4 hónap után vettem rá magam, hogy el menjek és nem bántam meg.

2019. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen válaszd ketté a dolgokat. Soha nem tudod 100%osan,de idővel rájössz,hogy magadnak ártasz vele. Nem tudom mi a munkád,de leírom az én szitumat..

Nővér vagyok, 7 éve onkológián dolgozom.. 3.éve mellette hospice gondozás túlórában. Magyarán regeteg nyomorult sorsot, kegyetlen fájdalmat,szenvedést és halált néztem végig, vigasztaltam anyát,akinek a 20 éves fia halt meg rákban, fogtam a haldokló kezét amíg az utolsó lélegzetét vette mert nem akartam,hogy egyedül haljon meg..emellett sokszor bennem a tehetetlen düh,mikor az orvos hülye és lesza

.ja a betegét,mert nem ő van mellette amikor meghal kínok között...

Ezt nagyon nehéz volt eleinte kezelni. Sokszor sírtam bent is,még többet hazaúton a villamoson. De évek alatt rájöttem,hogy ha minden beteget meggyászolok,belerokkanok lelkileg. Muszáj volt megkeményednem, a halál mostanra csak egy jelenség a sok közül,egy rutin,ha nyers akarok lenni. Természetesen sajnálom most is őket,megadom a tiszteletet,de már nem hat meg. Amit még megtanultam,hogy ne engedjem magamhoz túl közel őket. Mert akkor megint sérülök ha meghalnak. Neked.is azt javaslom,hogy legyél türelmes, próbálj egyfajta páncélt növeszteni a szívedre,amit otthon leveszel mint egy kabátot. Otthon örülj annak,amid van. Én minden nap hálát adok,hogy a családom egészséges..már ezért megéri hálát adni. Hisz ez a legfontosabb. Amennyiben pedig nem változik a dolog idővel sem,akkor nincs mese,dobbantani kell. Ne tedd magad tönkre egy állás miatt. Ha most nem is tudsz lépni, már keresgélj,tervezz,keress új célokat. Ezzel is lekötöd magad és nem agyalsz a sz..ságokon.

2019. nov. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus és most azonnal kezdj el másik munkát keresni.
2019. nov. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is nővér vagyok egy sebészeti osztályon, sok a végstádiumú daganatos betegünk és sokan fiatalok. Szinte a család fájdalmát érzem magamon. 2 hét alatt 4 beteg halt meg a kezeim között. Már nem most kezdtem itt dolgozni, de valahogy most kezd ez mind kijönni rajtam a rémálmokkal együtt. Eddig a betegeink sem voltak ilyen rossz állapotban, amióta itt dolgozom. A mai eset nagyon megviselt, azóta is hullámokban tör rám a sírás.

Nagyon jól esett, h leírtad a tapasztalatod ezzel kapcsolatban, úgy érzem, h tudtam meríteni bőle egy kis erőt.

2019. nov. 8. 09:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem mindenki bírja az ilyesmit lelkileg, én például azért nem is szeretnék az egészségügyben dolgozni, mert tudom, hogy nem lennék hozzá elég erős.


Esetleg bölcsiben kisgyermek gondozó vagy idősek otthonában gondozó nem lenne opció? Úgy tudom, hogy a nővérek ilyen helyekre is mehetnek.

2019. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a háziorvosom mesélte, hogy ő az ITO-n dolgozott és teljesen lelki beteg lett a végére és csak az segített neki, hogy váltott. (most ugye háziorvos).


Amit felettem is írtak ugyanezt mondta ő is, hogy nem mindenki bírja ezt, el kell fogadni és tovább kell lépni.

2019. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Idősotthonban is dolgoztam néhány évig,ott nagyon karcsú a fizetés a mostanihoz képest. Mindig az volt az álmon, h azt csinálhatom, amit most, csak kicsit másképp képzeltem. Sokat tanultam érte, ezért nem is szeretnék pályát módosítani, de lehet, h osztályt viszont váltanom kellene olyanra, ahol kevesebb angyalka repked.
2019. nov. 8. 15:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem az olyan embereké, mint amilyenek ti vagytok! Ha ennyire megvisel, akkor valószínűleg tényleg jobb lenne váltanod. Nem "csak" a saját érdekedben, hanem azért is, mert a rossz közérzet a betegeidre is kihat, így épp azt a célt nem tudod elérni náluk, amiért azt a végtelenül nehéz hivatást választottad. Vannak olyan osztályok, ahol nem ekkora a lelki teher és ott is nagyon sokat tudsz tenni a betegekért. Kitartás!
2019. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!