Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek sikerült már kijutni...

Valakinek sikerült már kijutni ebből az állapotból, hogyan?

Figyelt kérdés

Már kb. 2-3 hónapja tart az hogy sokszor lehangolt vagyok, nem tudok jókedvű lenni, nem tudok hülyéskedni. Régen mindig sikerült másokat megnevettetnem, most nagyon nehezen jön össze a lehangoltságomnak köszönhetően. Ezenfelül egy nap többször rám jön a sírhatnék, de egy könnycseppet se tudok ejteni.

Szerencsére valamelyest enyhébbek a tünetek, mint pár hónapja, akkor konkrétan majdnem beleőrültem a gondolatokba.

Többször előfordul, hogy fáj a fejem egy nap, hol erősebb, hol gyengébb.

De félek, hogy ez idővel csak rosszabb lesz, ha nem teszek vmit.

Világéletemben nem volt az a lelkizős fajta, inkább magamnak megtartottam az érzéseimet, emlékeket, a rosszakat, pedig megpróbáltam elfeledni.

Viszont egy kb. féléve történt haláleset után már nem volt könnyű, de tartottam magam, eddig sikerült. Mivel ezekkel kapcsolatban voltak (illetve vannak most is néha, csak próbálok nem figyelni rá) gondolataim, ezért gondolom úgy, hogy ez a kiváltó ok.

De nem tudom, hogy mi legyen. Jól akarom érezni újra magam.



#halál #érzés #emlék #állspot #rosdz
2019. nov. 8. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem hagytál magadnak időt a gyászra. "Tartottam magam" sajnos. Nem mentél végig a gyász fázisain. Most csapódik le. Menj el pszichológushoz,ugy gyorsabb lesz a gyógyulásod.
2019. nov. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Igyekszem segítő szándékkal írni: teljesen normális, ahogy most érzed magad. Amit leírsz, az egy tipikus érzelmi válasz, van, aki később képes csak feldolgozni a tragédiákat. Az ember felfogja ott és akkor, ami megtörtént, de igyekszik erős maradni, tartani a lelket magában és másokban, úgy érzi, nem engedheti meg, hogy elgyengüljön. Viszont ami késik, nem múlik, a tragédiát fel kell dolgozni. Teljesen normális, amin keresztülmész, viszont most igenis élj meg minden érzelmet, a fájdalmat, a gyászt. Adj időt magadnak, engedélyezd, hogy kicsit "megzuhanj", hiszen tudod, hogy erre szükséged van és nem tart örökké. Aztán, ha kezded jobban érezni magad, ismét lehetsz erős, ismét összekaphatod magad. De ne vádold magad, hogy neked nem szabad ilyet érezned, igenis élj meg minden érzelmet, mert akkor tudod ezt feldolgozni. Ha szükséges, kérd szakember segítségét.

Ezt nem úgy mondom, mint szakember, pusztán a tapasztalataim alapján írok. Remélem kicsit segítettem :)

2019. nov. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Teljesen jó válaszokat írtatok.

Valóban azt éreztem, hogy nem gyengülhetek el. Rengeteg telefont és üzenetet kellett fogadnom, ahol mindenki sírt. Volt, hogy a telefont is kikapcsoltam, hogy tudjam csinálni a dolgomat. A temetésen is ugyanez volt.

Vhol örülök neki, hogy nincs komolyabb gondom, és más is érzett már hasonlót. :)

2019. nov. 9. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!