Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom, hogy szociális...

Honnan tudom, hogy szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

2019. nov. 8. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát olvass utána a tüneteknek, jó sok minden lehet. Ha stimmel se biztos, hogy az van, irány egy pszichológus. Az öndiagnózis veszélyes!
2019. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rohadtul nem jó opció az, hogy olvasson utána a tüneteknek. Mivel a legtöbb betegség tünetei nagyon hasonló és pláne egy mentálisan sérült ember képes magára venni tünetek alapján egy konkrét kórképet.


Ezt szakembernek kellene megállapítania és nem interneten diagnosztizálni, mert csak többet árt vele magának az ember, mert kilyukad oda, hogy pánikbeteg, szocfóbiás, szorong stb., közben lehet csak simán stresszes.


Egy nagyon jó párhuzamos példával élnék, ha még mindig nem lenne egyértelmű, ha beírod a googléba, hogy fáj a fejed, a 2. találat az, hogy agydaganatod van.

2019. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De honnan tudjam, hogy érdemes pszihológushoz menni? Lehet más is így érez mint én bizonyos helyzetekben
2019. nov. 8. 11:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha felmerül benned a gondolat, hogy szociális fóbiád van, már érdemes elmenni pszichiáterhez (ő tud diagnosztizálni és gyógyszert felírni, valamint pszichológushoz küldeni). Ne félj, ő azért van ott, hogy segítsen, és ha együttműködsz, segíteni is fog.


Ahogyan az előttem levők írták, veszélyes az öndiagnózis, de azért érdemes összegyűjteni, miért, milyen tapasztalatok alapján merült fel benned a szociális fóbia, ezzel segíted az orvost is. Sok szerencsét! :)

2019. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!