Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Hogyan lehet kijönni az állandó szorongásból? /részletek lent/

Kb.1 hónapja szinte megállás nélkül szorongok, helyzettől függetlenül.

Szedtem egy antibiotikumot, ennek a mellékhatása volt a rossz hangulat és a szorongás. Először azt hittem, hogy csak a szedés ideje alatt lesz jelen, azonban nem múlt el utána sem.

Egyetemista vagyok, a szorongás és a negatív gondolatok (hogy sosem lesz vége ennek az állapotnak) akadályoznak a tanulásban, órákra is a lehető legkevesebbre járok be. Ez persze tovább növeli a szorongásomat, mivel nem vagyok felkészülve a számonkérésekre.

Egyedül lakom, imádtam itthon lenni egyedül, de most itthon is csak szorongok a semmitől, nehéz lefoglalni magamat, amióta ez helyzet van azóta nem tudok nyugodtan leülni mondjuk megnézni egy filmet, vagy bármit csinálni ami kikapcsolódás lehetne.

Szedek Sedacur Fortét, Remotiv Extrát, alkalmanként 0,25-ös Xanaxot. Elkezdtem járni pszichológushoz, kognitív viselkedésterápiát javasolt.

Tudom, hogy a legjobb az lenne, ha lefoglalnám magamat, de a gondolataim nem hagynak koncentrálni semmire sem.

Nagyon szeretnék már megnyugodni, és onnan folytatni normálisan az életemet ahol elcsúszott ez az egész. Olyan mintha nem lenne kiút.. :(

Mit tehetnék, hogy gyorsítsak a gyógyulásomon? Van valaki, aki hasonló helyzetben volt és meggyógyult?

20/L

Keress kérdéseket hasonló témákban: szorongás, félelem

nov. 8. 19:27  Privát üzenet  

A válasz

Nincs ennek valami oka?

Nekem ami a legjobban bejött az a mozgás volt, 1 inkább 2 óra kemény edzés, akár naponta.

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont nov. 8. 19:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elég sokat változott az életem hirtelen, bejárós lettem egyetemre (tavaly kolis voltam de nem szerettem és ott hagytam), volt egy rövid kapcsolatom is most ősszel, amiben nem éreztem magam jól, de már szakítottam. Nagyon túlzsúfolt volt az elmúlt 2 hónapom, lehet besokalltam ettől és ez hozta elő.

Köszi a választ! :)

# 2/2Időpont nov. 8. 20:34 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Antidepresszánsoktól van aki teljesen "meggyógyult"? (Pánikbetegségből, trauma okozta rettegésből, rémálmokból, állandó szorongásból), mik a tapasztalatok?
Állandó szorongásból, hogy lehet kijönni?
Van kedve valakinek megosztani a pánik, állandó szorongásból való kigyógyulását? Nekem nem sikerül.26l
Állandó, erős szorongásból gyógyult ki valaki közületek? Lehetőleg gyógyszer nélkül.
A kilátástalanságból, állandó szorongásból van kiút? Hogyan tudnék változtatni ezen?
Van esélyem kigyógyulni a pánikbetegségből és az állandó szorongásból, ha majdnem 2 éve vagyok beteg és eddig kezeletlen volt?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!