Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom? Mi segíthet...

Mi lehet a bajom? Mi segíthet rajtam?

Figyelt kérdés
Már 5 éve tart nálam egy ilyen súlyosabb szorongásos dolog, nem merek megszólalni iskolában, idegenek előtt gátlásos vagyok, társaságban se merek egyáltalán beszélni, mert félek attól hogy mások mit gondolnak rólam. Borzasztó volt ez a 4 év amit így végig szenvedtem az iskolában. Mellé bántottak is emiatt hogy ilyen vagyok. Pedig akartam beszélni nagyon is vágytam rá, csak egyszerűen képtelen voltam rá hogy feloldódjak úgy mint a többiek. Amikor ki kellett állnom az iskola elé, azt hittem elájulok ott helyben. Annyira remegtem, féltem hogy észre veszik ezt rajtam. Ez tovább súlyosbodott, barátaim sincsenek, itthonról is nagyon nehezen mozdulok ki, mert félek,szorongok mindentől. Ez a szorongás állandósult, mert már nem csak suliban hanem itthon is különösebb ok nélkül hasgörcsöm van, remegek, ráz a hideg ha egy gondolat eszembe jut. Aludni se tudok a feszültségtől. Már egy emberrel való beszélgetés is komoly kihívást jelent. Kerülöm az ilyen szituációkat. Fogalmam sincs hogy mitől alakult ki. Nagyon negatívan értékelem magam egyébként, régen gyűlöltem a kinézetem, durva dolgokat képzeltem magamról. Azt hittem hogy mindenki csúnyának lát és undorítónak.. Ilyesmik. Többször mondták is ezeket. És sajnos most is. Én azt gondoltam hogy ez szociális fóbia lehet, de a pszichológus szerint nem vagyok az, pedig szerintem nagyon is ez az oka mert minden tünet egyezett amit olvastam ezzel kapcsolatban. Régen azt hittem hogy sima önbizalomhiány de szerintem attól nem szoronganék ennyire. Nemrég depresszióba estem szerencsére kijöttem ebből az állapotból, de az az egy hét szörnyű volt.. Nem láttam semmiben, senkiben a kiutat, a reményt,mert fogalmam sincs mi a bajom pont azért. A pszichológusok nem értenek velem egyet én meg nem tudok kinek hinni. Ma kaptam gyógyszert ami antidepresszáns (a szorongásomra kaptam),de bevenni nem merem, már attól bepánikolok ha be kell szedni, mert félek a mellékhatásaitól. Bele képzelek minden hülyeséget hogy leáll a szívem stb. Nem tudom hogy ez fog e segíteni ezen a problémán. Terápiás kezelésre gondoltam kaptam idő pontot jövő hétre egy terapeutához, de anyagilag ezt nem tudom hogy tudnánk e fizetni. Ebben az esetben a terápia hasznos lenne? Vagy szedjem a gyógyszert? És egyáltalán ezeket a problémákat valaha meg tudom oldani, vagy örökké ebben maradok? Nagyon rosszul érzem magam,de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Nem bírom ezt tovább.

2019. nov. 8. 20:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy ilyen hosszú lett..
2019. nov. 8. 20:55
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi lehet a bajod? Ahogy le is írod, szociális fóbia és szorongás. Mi segíthet? Hosszú és drága pszichiterápia esetleg kiegészítve antidepresszáns gyógyszerrel.
2019. nov. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Generalizált szorongásod van. Szedjed a gyógyszert az segít, de kellhet neki 2 hónap is. Én még kérnék a helyedben vmi gyengébb nyugtatót. Pszichoterápia nagyon drága, és akár évekig is eltarthat. Sokkal gyorsabb, bár drasztikusabb módszer, ha beveszel egy nyugtatót, és amikor kicsit jobban vagy, akkor mész bele a szituációkba, beszélgetsz, stb. Egy idő után hozzá fogsz szokni, és akkor a szorongás is csökken.
2019. nov. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Sajnálom hogy ilyen érzésekkel küszködsz! Én azt ajánlanám hogy csináltass egy vérvételt hogy kiderüljön nem kéne e vitaminokat és ásványi anyagokat magadhoz venned mert néha ez is okozhatilyen stresszes tüneteket. Aztán szerintem találj ki magadnak valamilyen sportot. Lehet hogy rá tudod szánni magad hogy mindennap ugyanannak az órában fuss egy kört a házatok kózül ha nem tudsz sokat futni kedd kocogással. Vagy ha nem szeretsz futni tegyél be magadnak egy olyan tréning videót ami tetszik és mindennap csináld végig. Ügyelj arra is hogy mit eszel mennyit és mikor . Ha nem tudod mi a helyes nézz utána a neten. Fokozatos hogy mindennapira legyen egy kis célod amit kitűzök magad elé és megvalósítod! Hidd el napról napra jobban fogod érezni magad!!! És ne feledd sokszor amikor csak szúrja felhőket látunk az égen fölötte is súr a a napocska! Írd le egy papírra reggelente mi mindenért lehetsz hálás aznap. Ne Csak nagy dolgokra gondolj hanem egészen kicsikre is. Mint pl van egy meleg otthonod ahol aludhatsz. Van mit enned. Stb
2019. nov. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Voltam már vérvételen, meg hasi ultrahangon is, és semmi bajom nincs fizikálisan, egészséges vagyok. Ennek lelki oka lehet. Csak a fizikai tünetek elég erősek, ezért kezdtem gyanakodni. Köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 9. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos, nekem csak az enyhe nyugtató segít ilyen esetben. Pedig, a szókincsemmel és a kiállásommal sincs gond. A hülyék nem szenvednek ilyen problémával.
2019. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez kell menned Tbre ingyenes.
2019. nov. 10. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ugyan így voltam! 2 évig tartott és legyőztem. Higyj nekem velem minden megtörtént, panikbetegseg, szorongás, testkepzavar, hipohondria, kényszergondolatok és elmúlt. Mára jól vagyok. Van egy két rigojam de a legrosszabbaknak hala istennek búcsút inthettem. Hidd el van kiút gyógyszer és pszihiater nelkul is!
2019. nov. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló hogy tudtad legyőzni?
2022. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!