Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan beszéljek erről a...

Lifeless kérdése:

Hogyan beszéljek erről a szüleimmel? (lent)

Figyelt kérdés

Már még a középsuli előtt, általánosban kezdődött minden. Akkoriban ugyanis napi rendszerességgel volt részem piszkálódásból, beszólogatásból, és fizikai bántalmazásból is (de csak annyi volt, hogy vonalzóval csapkodták a fejem, rúgdostak, rángattak, amikor ültem a széken, két asztalt két oldalról rám nyomtak, kihúzogatták alólam a széket, stb.). Aztán jött a középsuli, és bár nem szóról szóra, de ugyanez folytatódott (a fülembe kiabáltak).

És hát voltak-vannak problémák itthon is. Apám skizofrén. Elég gyakran változik a hangulata, részben emiatt, részben pedig az időjárás miatt is, mert frontérzékeny. (Tudom, hogy ez nem nagy szám, mert nagyon sokan érzékenyek az időjárásváltozásra, de azt hiszem, ebben a helyzetben ez csak rátesz egy lapáttal) Azon kívül nem szeret várni, türelmetlen. És amikor ezek együtt így kijönnek nála, elkezd ordítani, káromkodni, velem is, anyámmal is. Anyám pedig túlságosan béketűrő természet. Lehet, hogy ő képes és hajlandó volt ezeket elfelejteni, de én a mai napig emlékszem rá, és nem tudok ezeken túllépni. Ráadásul 3 év alatt három nagyszülőm is elhalálozott. Nem beszéltem róla még senkivel. Ezek alatt az eltelt évek alatt pedig teljesen bezárkóztam, bár már előtte is zárkózott voltam. Nincs senkim, barátom, barátnőm. Már magamat is elhanyagolom, nem csinálok egész nap semmit, nem tanulok (évet is kellett ismételnem a középsuliban), mert olyan érzésem van, hogy nincs semmi értelme, ahogy reggelente fölkelni sem. Csak ülök és játszom a gépen. Nem tudok őszintén nevetni, jól érezni magam, ha úgy is látják mások (főleg a szüleim), az csak képmutatás a részemről. Belefáradtam az egészbe.

És mostmár félek is bármit tenni magamért. Félek emberek közé menni ismerkedni. Pedig nagyon hiányzik.

Sokszor voltak, de mostmár egyre többször vannak suicid gondolataim, és az, hogy jobb lenne, ha megtenném.



2019. nov. 10. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Pszichiáterhez kell menned, nincs mese.
2019. nov. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%

Jó lenne tudni,hogy *örökölhettél* az apukádtól a betegségét?

Tedd meg önmagadért, hogy megmutatod anyukádnak mennyire szereted,ne zárkózz be!

Ne haragudj az apukádra,valószínűleg az elkövetett cselekedete idején beteg lehetett,ami csak annak súlyosbodása után derülhetett ki.

2019. nov. 10. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Valakivel beszélnek kell. Mert ha sokszor gondolsz az öngyilkosságra kísérleteket teszel akkor bele betegszel

Velem is ez történt

Leukémia

2019. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Egészséges vagy, fiatal vagy, élnek a szüleid, még ha apukád kicsit beteg is, még nincs veszve semmi. Menj el egy ifjúsági pszichilógushoz, aki ha szükségesnek látja, tovább fog irányítani pszichiáterhez. Minél előbb menj. Ne tedd tönkre az életedet, Most még nem késő.
2019. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Volt, amikor én is nagyon bezárkóztam, és megbántam. Minél hamarabb beszélj a problémáidról, bárkinek, de leginkább szakembernek. Nem érdemes halogatni, én is megbántam akkor, hogy nem mentem hamarabb. A visszafolytott stressz később az egészségedre is rámehet.
2019. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!