Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sportba belebetegedni? Járt...

Sportba belebetegedni? Járt már valaki hasonlóan?

Figyelt kérdés
Konkrétan gyerekkorom óta élsportolok, mindennap edzés, versenyeztem is. Az utóbbi másfél évben viszont nem tudtam úgy teljesíteni ahogy az elvárható lett volna. Most ott tartok ,hogy egy idegroncs vagyok, egésznap idegeskedek aztán munka után elmegyek edzésre ahol általában sírógörcsöt kapok és még rosszabbul érzem magam, egyszerűen nem tudok úgy teljesíteni ahogy magamtól elvárnám és ahogy elvárná az edzőm.. Versenyre már nem is mehetek mivel az utolsó kettőn pánik rohamot kaptam. Próbáltam kihagyni, pár hetet, 1-2 hónapot de csak rosszabb lett. Legszívesebben abba hagynám de 3 nap után már hiányzik. Gyülőlöm és szeretem egyszerre, miközben folyamatosan csak fájdalmat okoz az egész. Már munkahelyemen se tudok normálisan helytállni, emberi kapcsolataimat tönkre tettem, éjjel óránként felébredek, csontsoványra fogytam nem birok enni se az idegtől. Semmi nem segít, ezen stresszelek egésznap és már élni sincs kedvem.

2019. nov. 10. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
megkérdezhetem milyen jellegű sport?
2019. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Díjugratás.. a ló meg alapvetően terápiás állat, én meg már attól rosszul leszek ha rágondolok hogy megint fel kell ülni és töketlenkedni mert sehogy se jó amit csinálok.
2019. nov. 10. 17:32
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is díjugrató vagyok, kisebb koromban hasonló cipőben jártam, a kórházat is megjártam miatta stb.. írj privátban ha gondolod
2019. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem csinálod hobbiból?

Az edződet küld el a (férfi nemiszervbe), mert elsősorban az ő hibája is, hogy itt tartasz, és kezdj el élvezetből lovagolni, úgy, hogy nem kell teljesíteni, hanem csak az a feladat, hogy jól érezd magad.

Egyébként gondolom nem a díjugratásból akartál megélni, mert van munkahelyed, tehát anyagilag nem lehet nagy érvágás. Így viszont teljesen tönkre fogsz menni.


B. Megoldás, edzőcsere, akinek elmondod őszintén, hogy mi a helyzet, mert a mostani látványosan egy idióta.

2019. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

A megélhetést illetően, sajna erre raktam fel az életem, magam is edző vagyok de jelen pillanatban csak kezdőkkel tudok foglalkozni ennyire terjed ki a tudományom. Ez meg így csak keresett kiegészítés, ahhoz hogy rendesen megéljek először magasabb szinten kell lovagolnom ,hogy aztán színvonalasabb tanitványokkal tudjak foglalkozni.


Az edzőmnek elmondtam a problémát amit magától is észrevett. Próbált segíteni, rengeteg magán edzést tartott de ez csak ideig óráig tartott, utána megint összeomlottam és már az se megy amit a kisujjamból megtudtam csinálni.

2019. nov. 10. 17:54
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom jól érezni magam sajnos mikor alapvető dolgokat képtelen vagyok megcsinálni, az én szintemen a körbe körbe menésnek is meg van már a csínja binja ami nélkül nem lovaglás hanem utazás számomra a dolog. És ezek a képpeségeim tűntek el amit nem értek, mikor mindent ugyanúgy csinálok mint mikor rendben volt minden.
2019. nov. 10. 17:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Na igen. Ez a gond a versenysporttal. Versenysport mellett MINDIG kell B lehetőségnek lenni. Egyébként szimpla lovaglást még mindig tudsz oktatni bárkinek.
2019. nov. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: most is ezt csinálom de ebből nem lehet megélni, mellette van más munkám is amit utálok de ez van. Az edző akkor keress jól ha van egy komoly sportmúltja ezáltal tapasztalata és tudása akkor jönnek a versenyzők és a normális pénz.
2019. nov. 10. 18:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Már bocs, gyermekkorod óta sportolsz nem? Akkor van komoly sportmúltad és tudásod.

Egyébként ha tényleg ezt akarod csinálni, akkor pszichológushoz KELL menned, mert magától nem fog rendbe jönni.

De én továbbra is úgy gondolom, hogy hagyni kell az egészet a francba és ha ideiglenesen is, de tök mást csinálni.

2019. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ismerek sok díjugrató edzőt, neveseket is, hát így sem a legjobb megélhetési forrás..

És ahogy már írták: sportnál MINDIG kell legyen egy B terv! Mi van ha holnap leesel és úgy eltöröd a lábad hogy soha többet nem ülhetsz lóra?

2019. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!