Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tourette szindrómám van?

Tourette szindrómám van?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, tikkelek. De enyhe volt, nem törődtem vele. Azonban az utóbbi 1 évben súlyosbodott, akkor lettem tisztában mi is a a kenyszerbetegseg. Most viszont rátaláltam erre a bosszantó betegségre és szerintem ez az.

Mozgatom a fejem, nyelek, forgatom a szememet, vállamat ilyesmi. De nem kiabálok, nem orditozok semmi ilyen. Most vagyok 22 éves és mostanra sulyosbodott. Lehetséges, hogy rosszabb lesz? Kérlek írjatok valamit. Sikeres no vagyok, eddig az eletem mindig a legjobb volt, most ug érzem teljesen osszeomlottam és kerulget a depresszió is lassan 😢 valami kezelés, esetleg gyógymód? Gyógyszer?

Kihez menjek, pszichiáterhez vagy neurologushoz?



2019. nov. 11. 07:01
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
Google -> [link]
2019. nov. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz háziorvoshoz fordulni (mert neki az egyik fő feladata, hogy eligazítson az EÜ-ben és arra a szakterületre utaljon be, ami a legnagyobb valószínűséggel tud neked segíteni), akkor pszichiáterhez, mert oda nem kell beutaló és ő tudja jobban megmutatni neked, hogy hogyan tudod kezelni a tic-eket és ő is tud gyógyszert felírni, ha szükséges. A neurológushoz beutaló kell, úgyhogy ott vagy a háziorvoshoz mész először, vagy a pszichiáterhez és ők tudnak adni beutalót.


Egyébként, ha Tourette-ed van definitív gyógymód nincs, de azért kezelési lehetőség van. Ha nagyon zavaró a mindennapi életben és a pszichiáter nem tud gyógyszer nélkül segíteni, akkor vannak rá gyógyszerek, ha pedig az sem segít, akkor végső esetben van a DBS (Deep Brain Stimulation) műtét, ahol beültetnek gyakorlatilag egy pacemakert, csak nem szívbe, hanem az agyba. Ezzel elég jól lehet kezelni a Tourette-t, de ez azért nagyműtét még hozzá agyi, úgyhogy ez csak a legvégső megoldás.


Viszont a Tourette elég ritka betegség, úgyhogy még ne éldd bele nagyon magad, bár az ilyen sokáig jelen lévő tic-ek is elég ritkák.

2019. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 jdfGabrella ***** válasza:
Nekem is van.
2019. nov. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!