Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos önbizalomhiány miatt...

Súlyos önbizalomhiány miatt érdemes lenne pszichológushoz fordulni felnőttként? 25N

Figyelt kérdés

Úgy gondolom sosem voltam szép főleg a fogaim miatt. Általános iskolában természetesen ki voltam közösítve emiatt, esélyem sem volt a szép kislányok között. Emlékszem bármilyen előadáskor is mikor ők szervezkedtek, engem állítottak be leghátulra, velem nem játszottak, nekem mondták, hogy nem a barátaim. Kaptam éjszakai fogszabályzót, amit már bánok mert egy idő után elkezdtek visszaállni a fogaim. Nemrég konzultáltam az orvosommal, nemsokára lesz állandó fogszabályzóm, talán ez segíteni fog valamennyire. Az a baj én már gyűlölök tükörbe nézni, ruhaboltokban is direkt kerülöm. Fényképek évek óta nem készültek rólam. Vállig érő egyenes, barna hajam van, kék szemem, 162 cm vagyok és 55 kg. Az alakommal nincs gondom, hanem az arcommal. Azon is csodálkoztam, hogy mikor elmentem állásinterjúra, felvettek. Van kapcsolatom, azt mondja a barátom úgy szeret ahogy vagyok, de nem tudom elhinni hogy tetszhetek neki. Teljesen ki vagyok készülve egy ideje, nincs kedvem emberek közé menni. Ma reggel a buszon egy roma lány ült mellém, mellette meg állt a húga. Mikor szálltam le rámnéztek mindketten, majd elkezdtek sugdolózni és nevetni rajtam. Annyit hallottam, hogy "a haja...", pedig nem volt vele semmi probléma. Mindenki rondának tart.

Érdemes lenne pszichológushoz fordulnom? Nem hiszti ez nálam, hanem évek óta tartó lelki szenvedés.

Ha valaki esetleg saját tapasztalatból írna azt is megköszönöm!!


2019. nov. 11. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd rendbe a fogaid és fel a fejjel.
2019. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Testkepzavar. En megprobalnek a helyedben egy pszichologust, artani nem arthat.
2019. nov. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!!


Mindenképpen megcsináltatom a fogaim, csak az is annyira zavar, hogy évekig szenvedtem az éjszakaival, tényleg becsülettel hordtam és most kezdődik előről az egész. Aki meg lát, gondolom azt hiszi igénytelen vagyok, pedig nem így van.

2019. nov. 11. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológust keressél, aki kiképzett terapeuta (lehetőleg mélylélektani módszerekben: KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi), különben csalódhatsz!
2019. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Mikor szálltam le rámnéztek mindketten, majd elkezdtek sugdolózni és nevetni rajtam"

Ez a mondatod megragadt bennem. Talán ez a sztori tényleg így történt, de az ember sokszor hajlamos "beképzelni", hogy mások nézik vagy épp lenézik őt.

A fogszabályzó miatt sajnállak, mert tényleg nagyon negatív hatásúvá tud válni.

Ahogy kiveszem a szavaidból, legfőképp a fogszabályzót okolod a társadalmi kirekesztettséged miatt.

Én nem gondolom, hogy ez testképzavar lenne, hisz te magad is mondtad hogy az alakod rendben van, a hajad szintúgy, csak az arcoddal nem vagy megelégedve.

Szerintem azért kissé rád cáfol, hogy a barátod szerint szép vagy. Hisz veled van, te kellesz neki! Hidd el, ennek oka van, szép vagy :)

2020. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!