Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondolsz, ha látsz egy...

Mit gondolsz, ha látsz egy emberen hegeket és falcolas nyomokat?

Figyelt kérdés
Pl csuklón, karon vagy akárhol. Megbelyegzed? Rajtam vannak, és rettegek, mit fognak rólam gondolni ha meglatjak, pl a munkahelyemen a kollégák. Szinte biztos vagyok benne hogy én lennék a pletyka tárgya onnantól kezdve. "nézzétek ezt az elmebeteget". Gondolom ezt gondolnak rolam..

2019. nov. 11. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Ne érdekeljen mások véleménye, ennyi.
2019. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Azt gondolom, hogy sajnáltatja magát és nincs benne tartás. Az, hogy kérdést is kiír róla, ordít a figyelemhiány és az, hogy neki középpontban kell lenni, minél többen sajnálják.
2019. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ez óriási baromság nem haragudj... Ha ezért csinálnám nem dugdosnam nem evidens? Én is tudok olyanról, aki figyelem felkeltes miatt csinálja, de ott is mely lelki problémák vannak a háttérben. Pont az ilyen megnyilvanyulasu emberektől tartok, akik így vélekednek erről. Mintha csak jó kedvembol csináltam volna.. Ezt csak az érti, aki atment ezen.
2019. nov. 11. 16:19
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ez is jellemző "rátok". Mihelyt valaki őszinte -mert véleményt kérdeztél ugyebár- rögtön feljebb áll. Keress fel egy dokit mihamarabb, mert a kollégáidat hamar ki fogod így készíteni.
2019. nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy beszélek nekik erről? Amúgy nem az oszinteseggel van baj, hanem azzal, ha valaki azt hiszi, ezt jokedvebol csinálja valaki és elbagatellizalja annak az embernek a szenvedéset. Kívánom hogy akkor te is menjél majd át egyszer ilyen dolgon. Majd meglatod akkor milyen. És kívánom, hogy akkor valaki hasonlókat vágjon a fejedhez mint amit most te. Az "ez is jellemző rátok" dolgot pedig szerintem inkább hagyjuk és ne altalanositsunk.
2019. nov. 11. 17:04
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Te kérdezted mit gondolunk, hát megmondtam. Ha valaki véleményt kérdez, számoljon azzal is, hogy nem azt fogja néhány embertől hallani, amit hallani akar. Ennyi :)
2019. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Hát te kedves kettes válaszoló elég csőlátású vagy már mit ne mondjak. Igen,nyilván aki vagdossa magát és takargatja is,mert szégyelli, pluszban kérdést is kiír arról,hogy mások mit gondolhatnak a falcolásról, az biztos, biztos hogy csak sajnáltatja magát, gratulálok. Ülj le, egyes! Kérdező, én együtt érzek vele,de ennek nyilván megvan az oka. Én is szégyellem ezeket a dolgokat magamon, és nem is inkább a gondolatoktól tartok, hanem a tekintetektől meg hogy rólam sutyorásznak esetleg a hátam mögött esetleg. Meg ez az állandó nyomás,hogy takargassam nyáron vagy ha rövidujjút muszáj húzni. Egyébként egyaránt találkoztam sajnálkozó, egyaránt semleges (talán?) reakciókkal. A legkevesebb a negatív volt.
2019. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
*együtt érzek veled *
2019. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Saját tapasztalat szerint a emberek többsége előítéletes és mivel nem értik valaki miért csinál ilyesmit rögtön ítélkeznek felette. A legtöbb ember önző annyira, hogy nem akarja magát bántani és az első dolog ami az eszükbe jut, hogy biztos feltűnősködés vagy elmebetegség áll a hátterében. Tényleg csak az tudja megérteni, aki keresztül ment rajta. A süketséget vagy autizmust se tudják megérteni akik nem azok, max, ha empatikusak megpróbálnak beleérezni az ilyen emberek helyzetébe, de igazán megérteni nem fogják soha. A falcolás is ilyen, ha valaki nem érzett ilyen mély öngyűlöletet, frusztráltságot, ami maga ellen fordította, annak hiába magyaráznád... szinte tuti, hogy a szemedbe nem fogják mondani vagy rákérdezni a dologra, az pedig, hogy mennyire beszélnek ki a hátad mögött a közösségtől függ. Egy normális munkahelyen, ahol a felnőttek felnőttként is viselkednek, nem fognak erről beszélgetni, mert lesz érdekesebb témájuk.
2019. nov. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a rossz, hogy az én munkahelyemen van kB 2000 dolgozó, és vendeglatasban dolgozom. Ami azt jelenti, folyamat embereket szolgálok ki, bármikor eszrevehetik a hegeket a kezemen, mert kasszázok. Plusz csak nők között dolgozom akik 20 évvel idősebbek mint én és folyton azt keresik min lehet csacsogni kicsit. Ha észreveszik a csuklom, nekem annyi.
2019. nov. 11. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!