Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg nem ajánlott úgy...

Tényleg nem ajánlott úgy felvételiznem az egyetem pszichológia szakára, ha skizofréniával kezelnek?

Figyelt kérdés

A kezelőorvosom szerint nem ajánlott erre a szakra jelentkeznem, de azt hiszem az ilyen témájú könyvek érdekelnek igazán. Tényleg nem ajánlott felvételiznem így ezzel a betegséggel erre a szakra és maradjon csak a hobbim a pszichológiai témájú könyvek olvasása? Keressek inkább valamilyen másik szakot?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 11. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Fene tudja. Lehet életed legjobb döntése lesz hisz tudod honnan lehet megkülönböztetni a pszichológust meg a betegét? Hat nézd meg merre nyilik az asztal fiókja :D


Csernus doltoron is látszIk h van vmi kettye mégis ért a szakmalyahoz. Szerintem vagj bele ha ez erdekel

2019. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Azért egy "ketty" meg egy skizofrénia között óriási a különbség. Nekem is van skizofrén ismerősöm, majdnem 30 éves koráig csak simán "kettye" volt, aztán pár hónap alatt úgy leépült agyilag, hogy az még a szakmabelieknek is komoly kihívást okozott. Konkrétan olyan tévképzetei vannak, hogy az már ijesztő.

Gyógyszerek meg kezelés ide vagy oda, ez a betegség előbb-utóbb kijön. Márpedig szerintem egy olyan ember nem adhat tanácsot másoknak, aki nem látja tisztán a valóságot.

Elhelyezkedni sem tudnál ilyen állapotban. Tényleg nem rossz szándékkal írom, de ki menne el rendelésre egy skizofrén emberhez? Ki vinné el a gyerekét a skizofrén iskolapszichológushoz?

Arról nem beszélve, hogy minél többet olvasol meg művelődsz ilyen témában, annál több és annál komolyabb tévképzeteid lesznek, ha egyszer eluralkodik rajtad. Kívánom, hogy ne legyen így, de nem láttam még olyat, akinél ne jött volna elő idővel. Ez van.

Egyébként nem biztos, de szerintem minden ilyen jellegű munkánál kérnek orvosi alkalmasságit, és kizárt dolognak tartom, hogy bármi ilyen helyre felvennének egy ilyen betegséggel.

Olvasgass ilyen könyveket, ha érdekel, de szerintem te nem vagy pszichológusnak való.

2019. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosod nem ajánlja neked, akkor nem te vagy a megfelelő ember erre a pályára.
2019. nov. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!