Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia után, hogy és mikor...

Anorexia után, hogy és mikor fogyjak, le egészségsen, úgy hogy mentálisan is jól legyek?

Figyelt kérdés
Nos... Anorexiás voltam 5 évig. Kigyógyultam, vissza híztam 25 kg ot. Most a 178 cm hez kb. 75 kg körül vagyok. Csak az a baj, hogy sokszor többet eszem szerintem a kelleténél. Akkor is megeszem ha nem vagyok éhes, csak kívánom. (nem mindig). Nem bírom az éhsséget. Rossz emlékek, picit bepánikolok hogy nem ettem eleget. Sajnos a mozgás is rossz emlékeket idéz fel bennem. Sokszor régen úgy is elmentem mozogni hogy majdnem elájultam és ettől egy picit stresszelek. Csak táncolni és sétálni, esetleg lovagolni szeretek. A súlyom már jó pár hónapja stagnál. Várjak még hogy a szervezetem megnyugodjon? Ha igen, meddig. Ha lehet, ilyesmi tapasztalattal rendelkezők írjanak.

2019. nov. 11. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy miket eszel, de ahhoz hogy egészséges maradj és ne hízzál el elég egészséges ételeket enned.

Ilyenekre gondolok pl hogy: egészséges a sajt, de nem 5 szelet kenyérrel. A kenyér se baj, csak ne sokat. Egészséges a joghurt, csak nem cukorral. Egészséges a gyümölcs, de a gyümölcslében egy tonna cukor van hozuáadva. Hússal ugyanez, ne bő zsírban süsd meg, hanem Sütőben.

Két étkezés közben egyél mondjuk almát, puffasztott rizst ha szereted, vagy mandulát, pisztáciát. A magokban rengeteg vitamin van.

2019. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!