Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez? Már nem bírom!

Mi lehet ez? Már nem bírom!

Figyelt kérdés

Már 4 hónapja napról napra rosszabbul vagyok.


Az egész úgy kezdődött hogy egyik éjjel rosszul lettem (remegés erős szívverés szorító mellkas stb) elmentünk ügyeletre ahol azt mondták hogy pánikrohamom volt majd pár nappal később voltam kórházban is teljes kivizsgáláson (eeg ekg hasi ultrahang stb) mindent rendben találtak de a TSH-m emelkedett volt. Aztmondták nem vészes (5,475) így nem is küldtek sehova miatta. Teltek a napok és azt vettem észre hogy semmi kedvem nincs csak feküdtem egész nap az ágyban, ha kimentem az udvarra vagy akárhova folytonos rossz érzésem volt ezért mindig bementem és feküdtem az ágyban. Egyik nap aztán olyan rossz gondolatok lepték el az agyamat, hogy olyan érzés volt mintha belülről feszítenének vagy nem is tudom. Ez 3 napig tartott kb és azóta napról napra rosszabbul érzem magam. Olyan érzésem van mintha nem élnek, mintha a pokolban lennék és bármit csinálok mintha nem is én irányítanám magam, tök random elsírom magam aztán olyan mintha meg se történt volna halálfélelemhez hasonló érzés egész nap. Kértem időpontot pszichológushoz de azt érzem hogy ebből nem fogok soha kijönni nem vagyok önmagam, fel se tudom idézni milyen voltam régen.


Mi lehet ez? Teljesen megőrülök azt érzem.



2019. nov. 11. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigyed vizsgáltassd ki mindenképp! Endokrinológushoz menj.
2019. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gorgonzola válasza:
Az utóbbi 4 hónapban volt valamilyen változás az életedben? Ha lelki okokra gyanakszol, ki kéne deríteni mi váltotta ki ezt az egészet.
2019. nov. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem mikor pánikrohamom lett akkor voltam így lelkileg ki de egy idő után ezen túlléptem és mikor elkezdtek ezek a rossz érzések előjönni azóta nem tudom eldönteni hogy ez valóban az élő világ e vagy mi történik velem. Ma iskolából kijöttem és annyira szorongtam h nemtudtam ki vagyok mit csinalok mit keresek én egyáltalán ott stb.
2019. nov. 11. 23:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem kedves első hogy pajzsmirigy miatt lehetett ez az egész pánikroham dolog? És lehet e hogy az miatt szorongok? Az orvosok annyit mondtak hogy ez nagyon minimálisan emelkedett TSH (és ahogy olvastam a magas TSH pajzsmirigy alulműködés de ott a tünetek a hízás fáradtság stb. Viszont tünetek közt szerepel a székrekedés ami nálam is megvan csak nemtudom hogy a szorongás miatt vagy a pajzsmirigyem miatt.
2019. nov. 11. 23:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem bantanak a suliba vagy otthon? Dosszociacio amit erzel. Marminr a " nem ez a vilag" tipusu gondolatok. Mikor bantalmazo koenyezetbe voltam nekemnezek akkor jottek elo. Illetve a panikrohamok ks ennek lehetnek az eredmenyei. Nincs valaki otthon vagy a suliba aki bantana? Csufol, kritozal vagy csak felelmet kelt benned? Panikroham meg elethelyzeti krizisbe is lehet. Pl ha nem tudod kezleni, h elvesztetted a munkad stb
2019. nov. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is azt értsd meg, hogyha az orvosok aztmondták rendben van, akkor rendben van.

A másik pedig, hogy olyan nincs, hogy nem gyógyulsz ki. Én pár hónapja pontosan ugyan ezeket éltem át.. Szorongás, mintha nem én irányítanám magam, és ez az általános fura, kellemetlen érzés. Én is azthittem, hogy megfogok őrülni, de ilyenről szó sincs. Ez egy átmeneti időszak ami bárkivel előfordulhat, pszichológus pedig pont az ilyen esetekre van.

Ha esetleg van valami kérdésed, privatban szívesen válaszolok.

Tudom, hogy rossz, de kitartást, van kiút!

2019. nov. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az idegenség érzés, "mintha meg sem történt volna" a deperszonalizáció. Ez a szorongástól, depressziótól, pániktól van. Agyban történő hormonális változások okozzák, nem fogsz megőrülni. Ki kell deríteni, h mi okozza a pánikot (ez lehet szervi és/vagy lelki eredetű, pl trauma), ha szervi (pl pajzsmirigy), akkor azt kezelni kell. Ha "csak" lelki, akkor antidepresszáns-nyugtató kombó segít.
2019. nov. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Az lenne a kérdésem kedves első hogy pajzsmirigy miatt lehetett ez az egész pánikroham dolog? És lehet e hogy az miatt szorongok?"


Igen, a pajzsmirigy okozhat ilyeneket ezért kéne kivizsgálni. Ha viszont nincs szervi oka akkor lelki a probléma ezt viszont neked kell helyre hozni magadban, ha kell pszichológus segítségével.

2019. nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!