Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Panikbetegseg lekuzdese hogy?

Panikbetegseg lekuzdese hogy?

Figyelt kérdés

Folyamatosan rosszul vagyok szinte, különböző intenzitással. Depressziós is vagyok, borderline is, nagyon nehez elethelyzetben is vagyok.. Szorongásos rohamok jönnek rám, úgy érzem össze esek, nem kapok levegőt, fáj a mellkasom, zsibbadok, úgy érzem kiugrik a szívem, kipirulok, hohullamok, felek, hogy szivrohamot kapok stb.. Olyan mintha begorcsolne a szívem. Levegő után kapkodó de nem megy. Jellemzően miután lecsitul, úgy érzem magam mint akit megvertek.. Annyira fáradt vagyok utána.


Az a rossz, hogy vendeglatasban dolgozom és nem tudok nem pörögni. Ott muszáj, de egy ilyen rosszullét alkalmával megall az élet nálam, koncentrálni sem tudok és néznek rám értetlenül a kollégák, hogy mi bajom. Általában szornyulkodnek ami csak ront a helyzeten. Vagy megvetoen néznek rám. Próbáltam légzés technikát ilyenkor, de miközben áll a sor, tudjátok kinek van ideje erre.

Nagyon zajos a tér, sok vendég, zsongás stb, én nekem kasszáznom kell, és ettől a zsongastol meg rosszabbul leszek. Olyan szinten, hogy már nem tudom kontrollálni. Úgy érzem össze esek.

Sokszor ki kell mennem inkább de emiatt már rossz szemmel néznek rám, mert úgy veszik, hogy az ebedido közepén, mikor csucsforgalom van, ott hagyom őket a sz*arban.

Ha elmondanam nekik mi a baj, csak leneznek, nem értik és megerteni sem akarják, az a válasz, hogy akkor nem kell itt dolgozni.

Nem tudom mit tehetnek..

Úgy érzem nem tudok megbirkozni ezzel.


2019. nov. 12. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ha elmondanam nekik mi a baj, csak leneznek, nem értik és megerteni sem akarják, az a válasz, hogy akkor nem kell itt dolgozni."


Most akkor elmondanád, vagy elmondtad?

Mert ha nem mondtad el, akkor mondd el. Ha most lenéznek, akkor rosszabb már nem lesz. Talán megértik.

2019. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami nekem bevált pánikrohamra elsősorban kiváló ok megszüntetése. Gondold végig h milyen helyzetekben vagy rosszul, ezt okozza vm. Ha tudod mi az próbálj változtatni rajta.

Én is vendéglátózok, voltak is nagyon kellemetlen helyzeteim, majdnem leszámoltam. Csak azért nem tettem mert nem volt éppen más munkalehetőségem. Kétségbeesésemben egy orvoshoz is elmentem aki csak gyógyszerekkel akart tömni. Hazamentem, mérlegeltem, rövid gondolgodás után arra jutottam hogy a gyógyszer csak elfendné a problémámat, és kell az nekem hogy mindíg kába legyek és elkéssek munkából? Így a gyógyszerek(!!!) a kukában végezték. Szerencsére kiláballtam belőle nélkülük.

Nekem segít a mai napig, hogy amikor a kasszánál állok csak azt az embert nézem aki velem szemben áll, és azt képzelem mintha a többiek nem lennének ott így kevésbé vagyok feszült. A mély levegő is segít bár ezt tényleg nem lehet minden helyzetben.

Esetleg keress egy pszichológust, ő csak beszélget veled, több találkozás szükséges. Nekem erre nem lett volna időm és alkalmanként 10ezer forintom. Jobbulást!

2019. nov. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ebbe a cipőbe voltam, mint ahogy az előttem lévő hozzászóló, gyógyszert zárd ki az életedből, saját magadnak kell megoldani! Válts életmódot nekem az segített,főleg ha dohányzol mellette akkor pláne ne csodálkozz, én már nem cigizek, nem iszok kávét, mivel a magas koffein tartalmú italok elő idézik a rohamokat, gyors éttermeket is el kell felejteni. Táplálkoz rendszeresen napi többször, sportolj és fogod érzékelni a javulást persze mindenhez idő kell! A tüneteid alapján ugyan ezek voltak nekem szóval tudom mit érzel!
2019. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Te vagy magadnak a legnagyobb kritikus, ahogy látod a világot az ugyan azt fogja neked vissza adni mert olyan mintha tükörbe néznél!
2019. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!