Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy az iskolába...

Miért van az, hogy az iskolában állandóan beszélek, nevetek, az egész osztályt szórakoztatom órán, otthon meg olyan, mintha depressziós lennék?

Figyelt kérdés
Az iskolában nagyon sokat beszélek, ökörködök az osztálytársaimmal, órán vicces dolgokat kiabálok be, amin nevet az osztály nagy része, elég sokan bírnak, azt mondják nagy forma vagyok, viszont otthon valamiért nagyon csendes vagyok, a szüleim már azt hiszik depressziós vagyok, mert alig beszélek, általában ha mondanak valamit azokra is csak egy szavas válaszokat adok, mert olyan, mintha nehezemre esne a beszéd, vagy nem tudom. A hangom is valamiért olyan, mintha szomorú lennék, pedig semmi ilyen bajom nincs. De egyszerűen otthon nem tudok beszélni a szüleimmel, apukám például el sem hiszi, hogy ilyen vagyok az iskolában. Azt hiszi, hogy én vagyok a kiközösített csendes gyerek, aki egyedül ül egy sarokban. Mármint ezt így nem mondta ki, de kb. ezt gondondolja rólam. Ez miért lehet, hogy otthon ilyen vagyok? Egyébként néha olyan 1-2 havonta egyszer szokott olyanom lenni, hogy ilyen depresszió szerű valami rámjön estére, és szomorúan fekszek az ágyon, de reggelre el szokott múlni. 16/F

2019. nov. 12. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ebben semmi rejtély. Te nagyon szereted szórakoztatni az embereket, élvezed a figyelmet. Viszont amikor hazaérsz nincs kit szótakoztatni mert a szüleid vagy untatnak, vagy gátlásos vagy a jelenlétükben. "De egyszerűen otthon nem tudok beszélni a szüleimmel"
2019. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
47%

16/L vagyok és sajnos semmi biztosat nem tudok ennyiből megmondani, de hátha ez egy picit segít.

igaz én inkább csak a szoros baráti körömben vagyok olyan, mint te a suliban, eléggé átérzem a helyzeted. valamiért sokszor az otthoni kommunikáció nekem sem megy túl jól. az, hogy 1-2 havonta nagyon rosszul szoktad magad érezni az nem feltétlen jelent semmi komolyat, de azért jobb ha átgondolod a dolgokat, hogy nincs-e valami komolyabb lelki dolog a háttérben. (legyen szó pl arról, hogy igazából nem érzed azt, hogy tényleg szeretnek vagy akár bármi másról) én személy szerint kétlem, hogy bármi feltűnési viszketegség vagy figyelemhiány lenne a háttérben. az is lehet, hogy szimplán csak annyira lefáradsz az iskolától, hogy ameddigre hazaérsz már csak szimplán nincs semmi erőd.

lehet fura kérdés, de nem szoktad magad sokszor üresnek érezni ? ugyanis az is lehet egy árulkodó jel arra, hogy valami komolyabb van a dologban, mint szimpla szomorúság.

2019. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Melyik énedet érzed valódibbnak? Nekem tök ugyanez volt kamaszkoromban, de mindig éreztem, hogy a nagydumás énem csak egy maszk, és valójában voltak problémáim.
2019. nov. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!