Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki fogok a skizofréniából...

Ki fogok a skizofréniából gyógyulni?

Figyelt kérdés

Tegnap a pszichiátrián megállapították átmeneti skizofréniám van. Rivotrilt és parnassant kell szednem, még nem kezdtem el.

Mivel felismertem a betegségem, magas zavartságot még nem lehet észrevenni rajtan, így kezdődő skizofrénia. Aztán olyan dolgokat alkot meg az agyam, hogy abszolút messze áll a valóságtól, az új házba költözés váltotta ki. Árnyakat látok, kommunikálni nem akarnak, de hatalmas rettegés tör rám. Van mikor eltűnnek, majd vissza térnek. Ha vannak velem, akkor nyugtom van, nagy ritkán vannak itt, viszont ha egyedül vagyok, akkor jön egy cseszett félelmetes érzés, és már is itt vannak.

Tudom, hogy nincsennek szellemek, hitetlen vagyok teljesen efelé de még is az agyam megalkotja őket. Sokszor a szellemeken felülmúló dolgokba gondolok bele, hogy démonok, sötét lelkek, akik a tudatomon keresztül akarnak kommunikálni.

Gyógyszert ellenzem, a családom is. Viszont attól félek, hogyha nem kezdem el szedni, akkor még rosszabb lesz, esetleg visdzafordíthatatlanná válik. A gyógyszerek el fognak nyomni ezt az orvos közölte is. 2 hét múlva kell vissza mennem hozzá, addig is szedni ezeket. Lehetséges, hogy ezek a gyógyszerek tényleg megoldják a halucinációkat? Tényleg kellenének ezek?

Kérem olyan írjon, aki volt skizofrén, vagy aki ilyen gyógyszereket szedett. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.


2019. nov. 13. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ey tipp: ha most kaptad a diagnózist, akkor szedd a gyógyszert, hallgass a dokikra, és azonnal töröld magad minden netes felületről, de legalábbis zárolj mindent.


És egy tipp, aminek nem szoktak a dokik örülni, de ezt hiszem, ha okos és lelkileg erős ember vagy, nem fog ártani (főleg, ha jobban leszel): [link]


Megvan filmen is, betonklasszis. Ez segíthet neked a legtöbbet, hogy a skizóból is van kiút. De amíg mélyen vagy, nagyon kérlek, hogy ne olvasd és ne is nézd meg, mert nem tesz jót. Később.


És jobbulást!

2019. nov. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem múlik el,akkor én öngyilkos lennék. A skizofréniából,ha nem átmeneti nem lehet meggyógyulni. Csak tüneti kezelés lehetséges. Ami nem jelent semmit mert mindig visszatérnek a tünetek. Láttam már skizofrént. A gyógyszerek nem hatottak semmit. Hiába adta az orvos neki. Remélem elmúlik. Az ilyen betegeknek nem sok jövőt jósol az ember.
2019. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kettes: ez nem volt szép tőled. Miért nem akasztod a nyakába a kötelet egyenesen?! Még ha menthetetlennek tűnik is, akkor is van mindig remény. Ha 3 éves rákos kisfiúért szorít egy ország, akkor szorítson ezért a szenvedő kérdezőért is.


Skizofréniából is meg lehet gyógyulni - mert minden ember más, egyre jobbak a terápiák, az orvosok és a kezelési módszerek. És sok skizofréniásról idővel kiderül, hogy nem skizó, hanem pl. traumatizált.

2019. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#3 Nem szorítom a nyakába a kötelet. Csak ez az igazság. A skizofréniából csak azok gyógyultak meg akiknek átmeneti volt. Aki tényleg skizofréniában szenved azoknak nem segít a gyógyszer,és sajnos örökölhető. A legtöbb skizofrén hajléktalanná válik. Az orvos tudomány sehol sem tart. Ha ott tartana akkor nem lenne ennyi kezelhetetlen beteg,hanem ténylegesen meggyógyulnának.
2019. nov. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A tüneti kezelés pedig nem egyenlő a gyógyítással. És nincs kedvem erről vitatkozni. Mindenki tudja hogy az ilyen betegek menthetetlenek.
2019. nov. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A fiatal vagy, és veleszületetten skizó, akkor nem fogsz kigyógyulni, mert ez születési hiba, genetikailag van. gyógyszerekkel kordában lehet tartani.

Ha tényleg csak átmeneti, 1 konkrét dolog váltotta ki, akkor meggyógyulsz, elmúlik, és nem jön elő többet.

Az nem az én dolgom, hogy eldöntsem, te melyik kategória vagy. A gyógyszereket szedjed rendesen, ahogy elő vannak írva.

2019. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Koszonom. Bár a skizofrén meghatározást én is erősnek tartom, hisz abszolút ki tudom magam fejezni, nagyon zavart sem vagyok. Csak elég sűrűn előfordul, hogy az egésznapom kitölti, hogy ezekre a dolgokra gondolok, de például, ha vanvalaki velem, akivel tudok társalogni, vagy közösségben vagyok, akkor sosem jönnek elő ezek a dolgok. Akkor jól vagyok, akkor teljes értékrendű életet tudok élni, ellenben ha egyedül vagyok itthon, akkor jönnek a gondolatok, majd az árnyak, és bár tudom, hogy nem valóságos, mert mindent a fejemben teremtek meg, akkor még is elhiszem, hogy itt vannak ezek a sötét lelkek és ijesztgetnek.

A gyógyszertől pedig csak azért félek, mert nem akarok magatehetetlen lenni, bár ennél az állapotnál már sokszor mindent jobbnak találok. Parszor e miatt gondoltam azt is, hogy jobb lenne nem lenni, és akkor nem rettegnék többet. De nekem van két gyerekem, akiket fel kell nevelnem, van szerető férjem, aki tényleg mindent megtesz értünk, támogat, dolgozij rengeteget, hogy jó legyen, mellette a házunkat renoválja késő éjszakákon keresztül. És van egy támogató családom is. Ezekbe bele gondolva, van miért léteznem, de nem akarok már félni, rettegésben élni. Nem akarok azon töprengeni, hogy itt ez a gyönyörű ház, amibe az életünket tettük, az otthonunk, végre az otthonunk!!! Eddig albérletben laktunk sokáig, és most hogy van, itt szellemek vannak. Én nem akarok ezzel a tudattal élni, meg akarok szabadulni ettől a mániákus megszállottságtól, ami nem valódi, mert tudom, hogy nem az. Próbáltam magam elfoglalni, a gyerekekkel sokat vagyunk úton, sok programot csinálunk itthon is. De valahogy jön az a keserves érzés, hogy már megint itt vannak, vissza jöttek,és annyira úrrá lesz a félelmem, hogy már látom is őket. Ahogy elsuhannak a szemem sarkából, sokszor. Konkrét alakokat nem látok sosem, csak suhanó árnyakat, amik pillanatig ott vannak, utána eltűnnek. :(

2019. nov. 13. 11:40
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha azt mondja, hogy átmeneti, akkor lehet remény arra, hogy elmúlik, és nem jön vissza. Hallgass az orvosra, ha nem szeded a gyógyszereket, akkor valami nagy baj fog történni.
2019. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az albérletben nem voltak szellemek?


Történnek-e parajelenségek a házban?


Tegyél egy próbát. Vajon elkísérnek-e egy másik házba, ahol egyedül laknál ideiglenesen?

2019. nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nincs parajelenség,sokan szoktak itt lenni család tagok, meg ugye itt a két kis gyerek is és a férjem, de sosem tapasztaltak semmi furcsát. Hogy egyedül élni máshol napokig? Még a gondolat is megrémít. Biztos ott is ott lennének velem. Bár már annyira bele szárnyaltam magam, hogy még sót is tettem ki mindenhova és gyertyát is gyújtottam, kértem hogy menjenek el,mert félek, nem ide valóak
2019. nov. 13. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!