Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus lennék?

Nárcisztikus lennék?

Figyelt kérdés

Az egyik szülőm eléggé az, és biztos vagyok benne hogy örököltem valamennyire, vagy inkább miatta kialakultak bennem is ilyen vonások. Tudom, hogy nem vagyok teljesen az, mert gyakran észreveszem magamon ezt és igyekszem tenni ellene, de néha öntudatlanul is úgy viselkedek, és csak utólag vagy egyáltalán nem veszem észre.


A másik pedig az, hogy amikor tudom, hogy "normális" vagyok, akkor is állandóan azon jár az agyam hogy nehogy azt higgyék mások, hogy nárcisztikus vagy beképzelt vagyok. Ezért folyton javítgatom magamat utólag, ami szerintem nem mindig jön ki a legjobban.


Mit gondoltok? Tudom, érdemes lenne meglátogatni pszichológust, ez már folyamatban van.



2019. nov. 13. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Sokan szeretnek ezzel a szóval dobálózni, szerintem gyakran indokolatlanul. Te vagy a világ közepe? Elvárod hogy neked minden csak úgy járjon?

Szerintem ha az lennél, nem azon járna az agyad, hogy mit hisznek rólad mások.

2019. nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valóban félrevezető a kérdés, mert tudom hogy nem vagyok teljesen az. De mint mondtam, többször észrevettem magamon ilyen viselkedést, és félek hogy elharapódzik. Azért gondolom ezt valós problémának, mert 2-3 éve még eszembe se jutott volna ilyen.
2019. nov. 13. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy vannak nárcisztikus vonásaid, még nem leszel személyiségzavaros is. Mindenkinek vannak többé-kevésbé, de nem feltétlenül kóros szinten.
2019. nov. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az hogy feltetted ezt a kerdest, kizarja, hogy az lennel. A narcisztikus ugyanis nem hibas, nem beteg, ö magarol ilyet nem feltetelez.
2020. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 naphtha ***** válasza:

Lehet a zavar ott van, hogy bevésődött egy minta, amit a szülőtől akaratlanul eltanultál. Viszont nem feltétlenül tudsz már ezzel azonosulni. Ha jól gondolom serdülő korban vagy.

Ha van a környezetedben akit kicsit is őszinte embernek gondolsz,beszéld meg vele, mondja meg ha észre veszi rajtad, hogy arrogánsnak, vagy önelégültnek lát.

Ne ragd magad sprirálba azzal, hogy esetleg hibás önanalízisek alapján próbálod fejleszteni az egyéniséged, mert csak lestresszeled magad.

Talán egocentrizmusról lehet szó az esetedben, igazából az is egy önző viselkedésforma, de nem személyiségzavar.

Ha meg úgy érzed, indokolatlanul sokat görcsölsz ezen, látogass meg egy pszichomókust. elbeszélgettek párszor, kicsit magadra találsz és helyére kerülnek a dolgok.

2021. szept. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!