Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongással dolgozni?

Szorongással dolgozni?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom azóta szorongok kb. mindentől.

Nem merek boltba menni, kimozdulni.

Gyerek koromban ez nem volt ilyen erős de éppen elvégeztem az általános iskolát a gimit már nem tudtam befejezni emiatt..

Ha ki kell mozdulnom pánikolok, gyorsan ver a szivem, émelygek, szédülök, feszült vagyok és nem birom elengedni magam.

Hogyan tudnék ilyen mértékű szorongással elmenni dolgozni?

Úgy, hogy csak 8ált. van meg.

Egyszerüen nem tudom magam rávenni

Voltam már pszichológusnál, sajnos nem segített.

Teljesen reménytelennek érzem magam itt vagyok fiatal felnőtt nőként, körülöttem mindenki halad, dolgozik, építi az életét. Én meg jóformán ha rajtam múlna éhen halnék és rettenetesen rossz érzés.

Az öngyilkosság gondolata is sokszor felmerül bennem..

Van valaki aki hasonló helyzetben van vagy volt?

Tudnátok segíteni?



2019. nov. 14. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ismerős. Sztem próbálj meg otthonról végezhető munkát keresni, esetleg tanuld ki a műkörmös szakmát, v amit otthonról is csinálhatsz. Vagy még a pszichológus van.
2019. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Én is voltam így. Teljesen fölösleges szenvedned, amikor manapság már nagyon jó, modern gyógyszerek vannak. ha valaki alkatilag szorongós, akkor semmit nem ér a pszihomókussal való beszélgetés, ennyi erővel a vesekövet sem lehet kibeszélgetni. Pszichiáterrel írass föl valami jó antidepresszánst (Dulsevia, Escitalopram a legjobbak), és esetleg egy minimál nyugtatót. Kell 2-4 hét mire jobban leszel, de leszel.

Fontos, hogy ne a szobában ücsörögve várd a teljes szorongás mentességet, hanem segíts a gyógyszernek. Neked is mindent meg kell tenni. A könnyebb szitukat gyakorold, csináld, a sikerélmény is segít. menj pl 2 megállót a busszal, menj el fogorvoshoz, közeli boltokba, stb. Ha belejösz, akkor hozzászoksz, és csökkenni fog a feszkó + a gyógyszer is hat.

adj magadnak a gyógyulásra/javulásra mondjuk 2-3 hónapot, és akkor menj dolgozni, amikor jobban érzed magad. maxi szorongással nem lehet. 2x rádszól a főnök, és a mentő fog elvinni súlyos pánikrohammal (saját tapasztalat). Arról nem is beszélve, hogy stresszes m.helyen MÉG rosszabbul leszel, nem jobban.

2019. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ!

Minden nap bújom az internetet ilyen témákat olvasva, otthoni munkákat keresve. Sajnos minden nap csalódottan kell lefeküdnöm, mert mivel nincs végzettségem így még otthoni munkát se tudok vállalni mert, a legtöbb ilyen hirdetésnél kérnek vagy tapasztalatot, vagy szakirányú végzettséget..

Pszichológusnál voltam már, mint ahogy írtam, de pszichiáternél még nem.

Ezt hogy kell elképzelni? Gondolom nem csak annyi hogy odamegyek elmondom a gondom, és ő ír fel nekem egy gyógyszert..

Nem szerettem volna gyógyszert szedni, de már arra is hajlandó vagyok, csak múljon el, vagy segítsen rajtam ha csak egy kicsit is.

2019. nov. 14. 12:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Fontos hogy olyan pszichiátert válassz, aki pszichoterapeuta is! Ők nem gyógyszermániások. Lehet kell gyógyszer, de lehet h csak beszélgetés kell.
2019. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszer segített. Az egyetemet is be tudtam így fejezni.
2019. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is szedj gyógyszert. Nagyon sokat fog segíteni. le lehet róla szokni, ne aggódj.
2019. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sema terapia. Ugyan igy voltam, mint te. Gyogyszer nem segitett. Mar csak azert sem, mert a szorongast okozo gondolatok megmaradtak es a viselkedesem es a vilag nezetem is. Tehat nem jott be. A sema terapia viszont igen. 3 honap alatt jelentos javulason mentem at es ma mar dolgozok. A siker nem teljes meg, de epp eleg szintu ahhoz, h annak nevezhessem. :)
2019. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De úgy megy, elmondod részletesen a pszichiáternek, felír antidepresszánst, meg nyugtatót, 6-8 héten belül már sokkal jobban leszel. Magától nem fog elmúlni, meg beszélgetésekkel sem!
2019. nov. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pont így vagyok mégis elvegeztem 2 egyetemet és most 30 ember főnöke vagyok. Még előadasokat is kell tartanom néha. Iszonyú kemény. Sokszor úgy érzem belehalok a felelembe. De muszáj. Az a legnagyobb bajod, hogy van aki eltart így ezt megteheted. Nekem pokoli volt a szüleimmel élni így lépnem kellett. Nem engedhettem meg magamank, hogy kimaradjak a suliból stb. Úgy lehet ezt csinálni, hogy összeszorítod a fogad és elindulsz. Hidd el én is sokszor sírva csinalom. De legalább büszke lehetek rá hogy megallok a lábamon. Ha érdekel írj szívesen segitek meg mesélek törteneteket amik nagyon durvák voltak.hátha erőt ad.
2019. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!