Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-ok, akik jártok...

Borderline-ok, akik jártok terápiára! Van valami (pozitív) változás?

Figyelt kérdés

Én 2 éve járok, de még azt a traumát sem tudtam 100%-ban feldolgozni, ami miatt 2017-ben az orvoshoz kerültem...

Persze már sokkal könnyebb, de a karácsony gondolata pl. erős szorongást vált ki belőlem, mert az eset pont ehhez az ünnephez köthető.


A dokit amúgy nem hibáztatom - már többször is elhatároztam, hogy nem megyek többet hozzá, de belátom, hogy érdekben csak ő próbált meg eddig segíteni, és tényleg rendes, érdeklődő....



2019. nov. 14. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ismerősöm Tündérhegyen járt, hatékonynak találták.
2019. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Örülök, hogy jobban vannak.

Remélem, egyszer nekem is eljön ez a pillanat...

2019. nov. 14. 19:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút van változás.

Engem Tündérhegyre nem vettek fel, de nem is bánom.

Már évek óta kezelnek betegségorientáltan klinikai szakpszichológusok (volt olykor váltás, a terapeuta életét érintő változás miatt).

Nagyon hosszú időbe telt, de már egészen érzékelhető változásokat értem el.

Kognitív szinten már szinte 60%-os gyógyulás következett be, viszont érzelmi szinten nem igazán javulok. A gondolkodásom átformálódott, de még az érzelmeimre nem igazán tudok hatni, továbbra is intenzívek és pusztítóak.

Én még 3 másik mentális zavarral küzdöm a BPD mellett, tehát nem egyszerű.

Vannak visszaesések mentális szinten, hogy összeomlik körülöttem minden, amikor egy-egy inger a külvilágból túlságosan erősnek bizonyul, de olyankor szembesülök vele, hogy ezen még bizony dolgoznom kell. Tehát még éles helyzetekre nem mindig állok készen.

Viszont például az alkohol, túlzott gyógyszerezés, önsértés már legalább 2 éve megszűnt nálam.

2019. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!