Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Izgulok ha felelek. Általában...

Izgulok ha felelek. Általában öklendezni szoktam, de nem durván. Ha olvasunk nem tudok koncentrálni, ha én jövök egyszerűen egy pillanatra leblokkolok, amikor végzek az olvasással 5 percig remegek és elkezdek könnyezni. Mit csinájak?

Figyelt kérdés
2019. nov. 14. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:

1: Menj át az egészség kategóriába,

2: Ez egy pánikbetegség, így tedd fel a kérdésed.

Amúgy ezen pszichológus tud segíteni.

2019. nov. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez rohadtul nem pánikbetegség.


Ez szociális fóbia, nem szeretsz szerepelni. Mint az emberek kb 80%-ka.


Nem tudom, hogy nő vagy, vagy férfi, de a fiatal férfiak még hajlamosabbak erre, hogy rosszul is legyenek a szerepléstől.


Kell egy pszichológus, és/vagy sok gyakorlás, ami magabiztosságot ad.


Almási Kitti pszichológus mondta, hogy miután megszerezte a diplomáját, már csomó előadáson volt túl, de mikor jött egy olyan feladata, hogy 200 fő előtt tartott előadást teljesen rosszul volt az egésztől.


Azóta meg már volt, hogy több ezernek is adott. Gyakorlat teszi a mester és majd elhozza a lelki nyugalmat is ennyi.


Az ilyeneket meg engedd el aki azt mondja, hogy pánikbeteg vagy.. Az itt kérdező 10 emberből 9-re már az a válasz, hogy pánikbeteg :D Túl sok itt a "nagy tudású" ember.

2019. nov. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! (Amúgy 16 éves lány vagyok.)
2019. nov. 15. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért az emberek 80%-a nem szokott öklendezni feleléskor, úgyhogy egy pszichológus-látogatást mindenképp megér a dolog.

És, tudod, nyugi. Elég keveset számít egy felelés, és ha el is rontod, kb. senki nem fog emlékezni rá két hét múlva. :)

2019. nov. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen tényleg nem szeretek szerepelni. Ha belegondolok amióta az eszemet tudom félek a nyilvános szereplésektől. Az a baj, hogy nem látom a változást. Ami a legrosazabb, hogy most lesz kisérettségim, amin lesz szóbeli felelet is és arra nem mondhatjuk azt, hogy nem számít az a jegy.
2019. nov. 19. 18:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy nem számít, csak hogy keveset. Felvételi pontszámba gondolom nem számítják bele.

És ja, utálatos dolog, de félni azért nem kell tőle. Gondolom nem sok nyilvános szereplésed végződött lincseléssel. :) Változás akkor lesz, ha a gondolkodásmódon sikerül változtatni.

2019. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!