Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a problémám? Miért...

Mi lehet a problémám? Miért lehetek ilyen nyomott és rosszkedvû?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 hónapja ki szeretném vonni magam a jelenlegi életembôl. Nem kifejezetten a halálra gondolok, nekem elég lenne “csak” annyi is, hogy minden megváltozik körülöttem. Mint amikor Resetet nyomsz egy videójátékban vagy valami.


A közérzetem nagyon rossz, reggelente nem akarok felkelni, emiatt mindig el is kések suliból, az iskolában mindig a teremben ülök. Még felöltözni sincs kedvem rendesen, minden nap melegítôben és pulcsiban vagyok (általában abban, amiben aludtam is)

Az utóbbi említett két hónapban kábé 5 kilót fogytam, pedig ugyan úgy táplálkozom, mint eddig.


Egészségügyi bajaim is vannak mostanában, kínzó has- és gyomorfájás, ezek miatt pedig sokat ülök itthon, mozdulni sem tudok (az orvos szerint semmi különös, mert max 4 napig tart)


A barátaimnak nem szoktam beszélni a bajaimról, mert mostanában úgy érzem, hogy eltávolodtam tôlük, ráadásul szerintem nem értenének meg. A szüleimmel és a nôvéremmel is megromlott a kapcsolatom, mert nagyon elzárkózom, de én mindig is ilyen típus voltam.


Ma is egész nap itthon feküdtem, eddig kb 12 órát aludtam, úgy, hogy éjfélkor feküdtem le. Az ismerôseim hívtak is és írtak is, hogy mi van velem, miert nem voltam ma suliban, de nincs energiám válaszolni nekik. Egyszerûen csak lenémítottam a telefonom és gondolkozok vagy alszok. Mostanában elalvás elôtt és ébredéskor nagyon szomorú vagyok, van hogy sírok, van hogy csak bámulom a plafont.


Van egy barátom (5-6 hónapja járunk) , régebben nagyon szerettem, de már vele sem tudok ôszinte lenni, egyáltalán nem igénylem a társaságát, sokszor unok is vele lenni, pedig tudom, hogy ô nagyon nagyon szeret engem és ragaszkodik hozzám.


Csak akkor érzem jól magam, amikor festek, rajzolok, egyedül vagyok, éjszaka van vagy péntek este kimegyek a baráti körömmel iszogatni, de már ez utóbbihoz sincs tul sok kedvem.


Emellett nagyon hálátlannak érzem magam, mert nagyon szerencsés életet élek, megvan mindenem amit szeretnék, az emberrekkel is jól kijövök, vannak barátaim, a szüleimmel sincs semmi gond, senki sem bántott még soha.

Ezek ellenére boldogtalan vagyok, és haragszom magamra emiatt.



Mi miatt lehet ez és mit tudok kezdeni magammal?

Az, hogy valaki olyannal beszéljek errôl, akit ismerek, nagyon megalázó érzés lenne számomra.

16/L



2019. nov. 15. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is 16 évesen álljál le az iszogatással, mert nem véletlenül mondják, hogy az alkohol nyomorba dönt. Ha már most rendszeresen ivással fojtod el a problémáidat, akkor nagyon hamar egy híd alatt fogod végezni...

Rá kéne jönnöd, hogy tulajdonképpen mi az, ami miatt szomorú vagy. Ha ezt az életet nem szeretnéd, akkor milyet szeretnél?

Ahogy írtad, ha most nyomhatnál egy restartot, merre indulnál utána?

+ Ha neked mindened megvan, mégsem vagy boldog, akkor próbáld meg megosztani a mindenedet azokkal, akiknek szükségük van rá. Jótékonykodj. Találkozz és beszélj olyan emberekkel, akiknek semmijük sincs, akiknek tényleg lenne okuk az önsajnálatra meg a szomorkodásra, de mégsem teszik.

Vagy pedig szólsz anyukádnak, és kerestek egy pszichológust. Az is megoldás.

2019. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kamaszkori világfájdalom. Kisebb-nagyobb mértékben mindenki átesik rajta.
2019. nov. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!