Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Produkálhat ilyen tüneteket a...

Produkálhat ilyen tüneteket a pánikbetegség, szorongás? Vagy egy másik betegség állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

(19 éves, Fiú)

Kezdésnek szeretném tisztázni hogy még nincs teljesen bebizonyítva hogy pánikbeteg vagyok, viszont tegnap előtt mondta egy éjszakai ügyeleten lévő orvos hogy több mint valószínű hogy pánikbetegségben szenvedek.


A legelső találkozásom egy pánikrohammal nagyon fiatalon történt 12 évesen, este hirtelen rám tört egy nagyon heves nehézlégzési roham szédüléssel és halálfélelemmel társulva. Ezzel bekerültem a kórházba ahol kivizsgáltak és 1 hétig bent tartottak majd azt adták meg diagnózisnak hogy hiperventilláció. Ennek a rohamnak az oka nagy valószínűséggel az egyik mamám halála lelehetett. Pont 1 nappal azelőtt hunyt el mielőtt meglátogattam volna és ezt a hírt iskolába menet közben kaptam meg apukám egyik testvérétől.

A kórházi tartózkodásomat követően sokszor tört rám ez a roham, és szorongás is kialakult. A rohamok körülbelül 1 év múlva szűntek meg, viszont a szorongásom egy jó 3 évig fennmaradt és soha sem szűnt meg teljesen egészen a mai napig.


(Ennek a kis előzmény történetek a végére szeretném megjegyzésnek hagyni azt, hogy biztos voltak sok más tüneteim is ezalatt az idő alatt de nem emlékszem pontosan hogy mi lehetett és nem szeretném elferdíteni a valóságot)


Most pedig ugrok az első közeli rohamomhoz. Szeptember 1. hetén meghalt a második mamám aki nagyon sokat segített nekem egész életén át, nagyon szerettem és nagyon közeli kapcsolatunk volt. Egy hónapig jól bírtam a gyászt és semmi különleges nem történt velem viszont október közepén egy este nagyon rosszul lettem. Nem hirtelen rosszul lét volt, majdnem egy 4 óra volt még elérte a tető fokát. Úgy kezdődött hogy fájt a bal karom, elkezdtem szédülni, majd egyre gyengébbnek éreztem magam. Ezt követően kialakult nehézlégzés és mellkasi fájdalom is, az utolsó csepp a pohárban a halálfélelem és menekülés érzés volt úgyhogy elmentem az ügyeletre attól tartva hogy szívrohamom van. Az ügyeletről elszállítottak a sürgősségire ahol vettek tőlem vért, csináltak EKG-t, csináltak mellkasi röntgent és egész este egy EKG gépen voltam megfigyelésen. Reggelre már teljesen jól voltam, ki is engedtek mert nem találtak semmi kórosat. Tanácsoltak egy kardiológiai vizsgálatot azért amire már van időpontom December 30-ra.


És most pedig a lényeg, amiért alapból írom ezt a kérdést. Másfél hete (Nov. 5.-én) rosszul lettem munkagyakorlat közben, nehézlégzésem volt és szédültem ez egy 3 óráig tartott majd elmúlt. A következő napom tünetmenetes volt. Viszont az ezt követő nap elindított egy lavinát ami még most is tart.

November 7.-én egész nap nehezen lélegeztem reggeltől egészen estig.

8.-án szenvedtem, egész nap alig kaptam levegőt, úgy vert a szívem hogy hallottam, zsibbadtak és fáztak a végtagjaim és nagyon fáradt voltam. Elmentem a háziorvosomhoz aki végzett raktam egy EKG-t ami normális értéket mutatott, mondta hogy csak pszichés és próbáljak meg lenyugodni.

9.-én ugyan az, reggel felébredtem és 10 perc múlva már el is kezdtem nehezen lélegezni, szédültem és zavarodott voltam. Itthon nem bírtam úgyhogy elmentem sétálni. A séta elején egész jól éreztem magam, csak egy kicsit lélegeztem nehezen később átmentem egy haveromhoz hátha ott el terelődik a figyelmem és jól leszek. Jól is voltam egy ideig de aztán megint jött egy roham nehezen lélegeztem, szédültem, féltem és fájt a mellkasom úgyhogy elindultam megint sétálni. Nagyon rossz volt azt hittem hogy el fogok ájulni sétálás közben de valahogy elvánszorogtam az ügyeletig ahol végeztek rajtam EKG-t, megmérték a vérnyomásom és a vér oxigén szintemet és minden tökéletes volt... Ezt követően nyugodtabb voltam már csak enyhe nehézlégzésem volt ami estére teljesen el is múlt.

10.-én közepes-gyenge nehézlégzésem volt egész nap. Délután volt egy rohamom ami az előbb leírtakhoz hasonlított. Ettől a naptól kezdve kezdtem el SEDATIF PC-t szedni, valami növényekből készült nyugtató

11.-én egy elég nyugis napom volt, egész nap volt egy enyhe nehézlégzésem de semmi különös

12. és 13.-án szenvedtem. Egész nap nehezen lélegeztem, szédültem, zsibbadtak és fáztak a végtagjaim, vert a szívem mint az állat és émelyegtem hányingerem volt. 13-án este megint nagyon rosszul lettem minden az előbb leírt tünet + remegtem is úgyhogy megint elmentem az ügyeletre ahol már szinte untak. Ez volt az a nap ahol mondta az ügyeletes orvos hogy biztosan pánikbeteg lehetek és felírt egy 0.25mg-os Frontint amit még nem szedtem be mert félek hogy rászokok vagy valami..

14.-15.-e egy varázslatos napok voltak, szinte semmi bajom nem volt egész nap, néha egy kicsit nehezen lélegeztem és egyszer bezsibbadt a lábam de ennyi.

Viszont 15-én estefele elmentem egyet bicózni és elértem egy részhez a városban ahol mindig elfáradok egy kicsit. És nem tudom hogy mi történt, lehet bepánikoltam az elfáradás miatt de nagyon rosszul lettem onnantól egész elalvásig 90-130-al vert a szívem de annyira hogy az egész testem beleremegett minden szívdobbanásba, nehezen lélegeztem, szorított a torkom, szédültem és hányingerem volt.

16.-a, a mai nap. Ébredéstől kezdve nehezen lélegeztem. Miután kikeltem az ágyból elkezdtem szédülni és gyengének éreztem magam úgy éreztem hogy bármelyik pillanatban elájulok, a végtagjaim izzadtak, zsibbadtak és fáztak viszont mire ezt az egész kérdést megírtam csak enyhe nehézlégzés és enyhe szédülés maradt fent.


Ezt a rengeteg mindent leírva attól félek hogy nem csak a feltehető pánikbetegség és szorongás van a háttérben hanem valami szívbetegség is holott tudom ha lenne szívbetegség a háttérben akkor biztos nem mondta volna az orvos 3x hogy semmi baja nincs a szívemnek és nem lett volna 2 majdnem tünetmentes napom csak úgy. Sajnos viszont képtelen vagyok ezt elfogadni és nem is fogom December 30-ig amikor végre lesz a kardiológiai vizsgálatom.


Akinek voltak régebben vagy akár most pámikrohamjai vagy erős szorongása, ti is éltetek meg valami ilyesmit? Hogy hetekig szenvedtetek?


(Aki ezt a jövőben olvassa és esetleg ugyan ebben szenved mint én, fogok hagyni egy állapot frissítő kommentet)



2019. nov. 16. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus, súlyos szorongás és pánik csinál ilyen tűneteket sajnos. Ez nem szervi baj, egy pszichés probléma!
2019. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MancsWolf ***** válasza:
100%
Egy az egyben leírtad a pánikbetegség tüneteit. Végigjártam ugyanezeket.
2019. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pánikbetegség, a leghamisíthatatlanabb formájában szinte. Érdemes lenne egy pszichológust és egy pszichiátert is felkeresni. Nem akarlak megijeszteni, de könnyem meglehet, hogy az állapot csak romlani fog, nagyon a karmai közé keveredtél ennek a betegségnek. Könnyen meglehetet, hogy egy pánikkal tűzdelt epizód hosszabb ideig is eltart, és megszaporodnak a pánikrohamok száma.

A pszichiátert azért írtam, mert úgy látom, hogy ebből most azonnal pszichológus nem tud kirángatni majd ebből. A pszichiáter ad majd neked nagy valószínűséggel antidepresszánst és nyugtatót (sajnos eleinte szükség lesz rá). Ez egy mankó lesz, ameddig a pszichológusoddal el tudtok kezdeni majd érdemben dolgozni.

Kitartást!

2019. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos pánikbetegség nálam is nem rég diagnosztizálták. Sürgősségin mondták és onnan kerültem pszichiáterhez. 19/L
2019. nov. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha megnyugtat, én hetek óta ezzel szenvedek. és még jó ideig fogok is, az ősz/tél nálam kegyetlen, végig szorongós, majd tavaszra jön az enyhülés. addig meg ez van.:D
2019. nov. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező? :) Remélem jól.
2019. dec. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem még asztma jutott eszembe. De ha nem az, akkor igen, lehet pánik. Voltam pánikbeteg és voltak napok, mikor folyamatosan ezeket éreztem.

A pániknak az a trükkje, hogy bármilyen rossz is, nem kell foglalkozni vele. Minél jobban félsz a rosszulléttöl ugyanis, annál könnyebben jön. Így belekeveredsz egy ördögi körben.


Az viszont biztos, hogy a halálesetek indítottak el nálad valami tudat alatti folyamatot. Azon kéne elgondolkoznod. El kellene fogadnod...

2020. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!