Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van úgy értelme...

Szerintetek van úgy értelme pszichológushoz járnom, hogy úgy érzem csak stagnálunk, egyhelyben topogunk a pszichológusommal, és valószínűleg nem is fog változni az adott élethelyzet?

Figyelt kérdés
Amúgy meg ilyen 4-6 hónapig szoktam bírni segítség nélkül, szóval nem tudom, hogy járjak-e hozzá továbbra is, mert lehet megint beütne a krach pár hónap múlva, de így meg kb. saját magunkat ismételjük minden ülés alkalmával, lehet már neki is elege van ebből, csak nem akar elküldeni, utánam kapja a pénzt (SZTK-s) stb...

2019. nov. 16. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Esetleg ha megteheted, menj pszichoterapetához! Ők orvosok és nem csak gyógyszermániások.
2019. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*pszichoterapeutához
2019. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Akkor dobbants, de azonnal! Ne pazarold el az életed egy olyan emberre, akinek fogalma sincs semmiről és csak a pénzt szedi el tőled meg az idődet húzza. Ha SZTK-s, akkor nem is minősítem. Ott 5 percenként dobálják ki az embert valami gügye, semmitmondó szöveggel.
2019. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan nem utánad kapja a pénzt, hanem fizetést kap teljesen függetlenül tőled. Ha nem érzed hasznosnak, akkor ezt a problémát vesd föl neki, ne hagyd ott csak úgy. Kérdés, hogy mért nem érzel előrehaladást: lehet, hogy te nem veszed figyelembe, amikre megpróbál rávenni, vagy nem passzol a személyiségetek és nem bízol meg benne, nem hagyod, hogy hasson rád. Ha úgy érzed, hogy fennáll a probléma, és a fenti kérdés vele történő megbeszélése nem változtatott, akkor keress másik szakembert vagy próbáld megoldani magad. Egyébként mi a probléma?
2019. nov. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Vele is megbeszélhetnéd ezt őszintén, mert a kapcsolat alapja az őszinteség.

Első hozzászóló írta a gyógyszermániát: a pszichológus nem lehet gyógyszermániás, mert nem orvos. A pszichoterapeuta is humán végzettség, nem orvos. Az, ha pszichiáter egyben pszichoterapeuta is, azt jelenti, hogy a pszichoterapeuta képzést is elvégezte, de ettől még a pszichoterapeuta képzés humán képzés, nem orvosi. A klinikai szakpszichológus sem orvosi képzés. Ezt a tisztánlátás miatt írtam. Egyébként nem azért írtam, mintha én "gyógyszerpárti lennék".

2019. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy jártam, ahogy te,egy helyben " topogtunk".

Hónapokig jártam hozzá nulla eredménnyel.

A végén azt láttam, szinte mérges volt, hogy nem produkalok vmi kézzel fogható dolgot, elmentünk egymás mellett...

Úgy döntöttem otthagyom és jól tettem!!

Egyrészt magam, másrészt másik szakember segítségével már jobban haladok a problémákon.

Nem ciki váltani ha úgy érzed nem segít a szakember.

Avval csak tényleg az időd telik.

2019. nov. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A probléma igazából az,hogy nagyon instabil vagyok érzelmileg (ha valamilyen érzelmileg nehéz élethelyzetben vagyok, akkor szoktak rám törni a szuicid gondolatok). Ezenkívül az önértékelésem, önbecsülésem, önbizalmam egyelő a nullával, a boldogságom, lelki stabilitásom egy embertől függ úgy istenigazából (tehát ha ő nem lenne, mert pl elhagyna biztos vagyok benne hogy nagyon nagyon összeomlanék).


Nagyon sokáig azt mondta, hogy hagyjam próbáljak másfelé nyitni, nem csak szerelmi értelemben, merthogy a barátaim száma is nulla,aztán volt olyan is amikor azt a tanácsot adta, hogy tegyek meg minden tőlem telhetőt, amit csak bele tudok adni ebbe a kapcsolatba, és ha így sem sikerül, akkor legalább azt elmondhaom, hogy én mindent megtettem, nyugodt lehet a lelkiismeretem és nyugodt szívvel elengedhetem. Ezt a tanácsát először nem fogadtam meg (rosszabb is lett a helyzetem), majd mire megfogadtam volna, rájöttem nekem ez nem fog menni, mert amíg több mint 200 kilométerre vagyunk egymástól és egy hónapban kb. egyszer találkozunk, addig nem tudok 100%-ot beleadni ebbe az alakuló kapcsolatba, csak úgy, ha összeköltözünk.


Ezt a pszichológusomnak is elmondtam, mire újból visszatért ahhoz a nézőpontjához, hogy keressek mást, stb, mert ez a mostani helyzet (ami még másfél évig fennáll) nem a legjobb, elég tarthatatlan, elég hullámzó. És legutóbb is miatta gondolkodtam el már elég komolyan az öngyilkosságon (mert akkor úgy tűnt, hogy vége mindennek). De én szerintem meg akarom várni azt a másfél évet, hogy mi lesz utána, ha nem várnám meg,lehet életem végéig bánnám. És akkor ezek után van az a kérdés, hogy ettől függetlenül járjak-e hozzá, hogy valószínűleg nem fog változni semmi, maximum ez az érzelmi hullámzás, és akkor ő itt lenne nekem, mint biztosíték.

2019. nov. 25. 17:52
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkor járj hozzá, ha jól érzed magad nála. Most nem úgy nézem. Lehet, hogy egy másik terapeuta vagy egy önismereti csoport jobban bejönne. Próbálj meg csoport után nézni, az sokat tud az embernek adni. És legyél aktív, járjál különböző közösségekbe, egyháziba is, ha vallásos vagy, vagy önkénteskedj, keress hobbikört, ismerj meg minél több embert, nagyobb merítésből nagyobb az esélye, hogy szimpatikusat találj.
2019. nov. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!