Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki mentálisan beteg annak...

Aki mentálisan beteg annak nincs is esélye a gyógyulásra?

Figyelt kérdés

Több éve küzdök mentális gondokkal, amit pszichiáter alá is támasztott. Szedek antidepresszánst, nyugtatót, amik mondhatni segítenek, de a napokban azon gondolkoztam, hogy mi van ha már nem akarom szedni? Akkor így kell élnem az életemet? Negatív gondolatokkal, rossz kedvűen? Ugyanis nem tudom mennyire jó egészen fiatal kortól egy életen át szedni ezeket...

van bármi megoldás erre?


2019. nov. 18. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik mentális betegség. Mert van amiből ki lehet,van amiből nem lehet.
2019. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De igen is van esély a gyógyulasra! A betegségtől is függ ez egyébként!
2019. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom-Alvászavarra alatatót szedtem hosszú évekig, tavaly addiktológián leszoktam, az alvászavar megmaradt. Szerintem gyógyszeres kezelésnél ez más esetben is így van.
2019. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elnézést, altatót
2019. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elsőként leszögezném, hogy nem vagyok orvos vagy pszichológus, csak egy szintén mentális problémákkal küzdő ember.


A mentális betegségeket gyógyszerrel és pszichoterápiával együttesen kezelik; ha te csak a gyógyszeres kezelést kapod, ott valami gebasz lehet. A pszichiáter, amikor felírja a gyógyszert, általában pszichológushoz is elküld.

Persze csak ezek nem oldják meg a problémát: neked is aktívan küzdened kell, reménykedni és gondolkodni, honnan erednek a gondok. Mivel a te fejedben van a baj, csak te tudod igazán helyre rakni, a pszichológus sem lát be oda.


A kérdésedre válaszolva, van rá esély, persze, de akkor azért meg kell dolgoznod neked is. Nincs gyógyszer vagy orvosi kezelés, ami instant helyrerak mindent, és a teljes gyógyulás hónapokig, évekig eltarthat. Tudom, szar ezt hallani, de ez van. Küzdeni kell.


Sok szerencsét kívánok neked a gyógyulásban!

2019. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!