Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? 24 éves vagyok és...

Mit tegyek? 24 éves vagyok és minden összedől, az én hibámból.

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és másfél éve szerencsejáték-függő. Most vagyok az egyetem utolsó félévében, a világ legcsodálatosabb nőjével vagyok stabil kapcsolatban már 3 éve (jelenleg távkapcsolat), idősebb testvéreim és anyám mindig mindenben támogattak és mellettem voltak. Több barátom is van, akik nagyon sokat jelentenek nekem és fordítva is így érzem. Voltak nagy, de megvalósítható terveim a jövőt illetően.


Ez azonban meg fog változni nagyon hamarosan, minden itt felsoroltat el fogok veszíteni, az egyetemet sem vagyok képes befejezni. Most jutottam el arra a pontra, hogy összesen 2 millió forinttal tartozok családnak, barátoknak és a páromnak, mindezt anélkül, hogy tudnák, mi a helyzet velem. Nem tudok aludni, enni, de még tükörbe nézni sem - az elmúlt másfél évben annyit hazudtam, hogy már nem is tudnám összeszámolni. Egy hazugsággá vált a teljes életem. Azt érzem, hogy úgy lenne a legjobb mindenkinek, ha eltűnnék örökre, elköltöznék valahova, hogy ne mérgezhessem a számomra fontos emberek életét (a tartozásokat előbb-utóbb megadnám, amint tudom).


Nagyon sokat olvastam a szerencsejáték-függőségről, és habár több kérdőív pontjai alapján 100%-ban az vagyok, én ezt nem így érzem. A játék számomra (blackjack, rulett) nem okozott soha örömet, amikor nyertem akkor sem. Gyűlöltem mindig nekikezdeni, pénzt költeni rá újra és újra. Többször megfogadtam: ha elérek x összeget, akkor befejeztem egy életre - ezzel sikerült elérjek 2 millió forintot, minuszban. Ha elértem volna azt a bizonyos x összeget, akkor abba tudtam volna hagyni, mert mindig számoltam vissza a perceket is, hogy mikor lesz már ennek vége. Hát most vége van azt hiszem.


Mit tudok tenni egy ilyen helyzetben? Senkinek nem beszéltem még erről így ilyen formában, ezért lenne szükségem pár külső szemre is.



2019. nov. 18. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Pszichiáter, de ahzonnal, amíg nem késő. És azonnal avasd be a családot is, meg a barátnődet is! Úgy tisztességes.
2019. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

"A játék számomra (blackjack, rulett) nem okozott soha örömet, amikor nyertem akkor sem. Gyűlöltem mindig nekikezdeni, pénzt költeni rá újra és újra."


Ó, te szegény :( Mégis ki kényszerített rá, hogy kedved ellen tégy? Most már mindegy, ne nyavalyogj, ne játssz, úgyis utálod, s menj el melózni, hogy vissza tudd adni amit összelejmoltál! :)

2019. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy az első írja. Azonnal szólj a családodnak. Ők fognak tudni segíteni kimászni ebből. Ha normális családod van, nem fogják elengedni a kezed, de azért készülj fel arra, hogy nem fognak megdícsérni.

Az, hogy függő vagy, nem kérdés. Keress pszichológust!

2019. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Elfutni a problémák elől, igazi magyar virtus.
2019. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Inkább igazi jellemtelen, gyenge emberek virtusa.
2019. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem okozott örömet, utálsz rá költeni. Akkor mégis miért játszol: A játékfüggők élvezik, örömüket lelik benne. Kamuszagot érzek...
2019. nov. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
Kamukérdés, ne dühöngjetek rajta. Még csak nem is férfi írta ki, főleg nem felnőtt.
2019. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

"Ez azonban meg fog változni nagyon hamarosan"

Mitől változna meg "nagyon hamarosan"? Attól, hogy most elérted a bűvös két millát? Az egy millió szerintem sokkal bűvösebb, mégsem hatott rád. Most a két milló miért hatna?


A tartozás összegétől teljesen függetlenül meg tudsz változtatni mindent, ha akarsz. Ha kell, segítséggel, de menni fog, ha valóban elhatározod.


"az egyetemet sem vagyok képes befejezni"

Miért ne lennél képes? Eddig is csináltad.


"Azt érzem, hogy úgy lenne a legjobb mindenkinek, ha eltűnnék örökre, elköltöznék valahova, hogy ne mérgezhessem a számomra fontos emberek életét"

Rosszul érzed.


"több kérdőív pontjai alapján 100%-ban az vagyok, én ezt nem így érzem"

Ezt is rosszul érzed. Ez maga a függés: a világ rosszul érzékelése.


"Ha elértem volna azt a bizonyos x összeget, akkor abba tudtam volna hagyni, mert mindig számoltam vissza a perceket is, hogy mikor lesz már ennek vége. Hát most vége van azt hiszem."

Mitől lenne vége éppen most?


"Mit tudok tenni egy ilyen helyzetben? Senkinek nem beszéltem még erről"

Azt teheted, hogy végre beszélsz róla. De nem csak itt, hanem elmondod az érintetteknek. Segíteni fognak. Ha hagyod. Hagyd! Bízd rájuk magadat, csináld, amit mondanak: fordulj pszichológushoz, stb.

2019. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 1Léna ***** válasza:
36%

A probléma megoldása a probléma felismerésével kezdődik.

Ez sikerült, felismerted a problémát. Játékfüggőség.

Azt is bevallottad, hogy titokban tetted, tehát kezdettől fogva rejtegetted ezt a dolgot szeretteid előtt, gyanítva, hogy nem helyeselnék.

Fontos kérdés, hogy kinek a pénzét veszítetted el? Tehát tartozol-e valakinek vele? Ha igen akkor azt illene visszafizetni.

A legtöbbet magadnak ártottál, mert nem csak a pénzt kockáztattad, hanem sajnos a kapcsolataidat is.

Mégis legyél bátor, mert szerintem is le kell venned az álarcod, és segítséget kell kérni a szeretteidtől, és szakemberektől is.

Nem lesz könnyű, elsőre nyilván ki fognak borulni, lehet, hogy leüvöltik majd a fejed, de ha van benned elhatározás, azaz feltett szándékod van arra, hogy segítséggel elfordulj ettől az életviteltől akkor nyilván számíthatsz a segítségükre. Feltéve, hogy a kapcsolatod velük valóban olyan jó mint írtad.

Mindenki követel hibákat az életében, az a kérdés, hogy mihez kezdünk a kialakult helyzettel?

Tanultam-e belőle? Vállalom-e a következményeket?

Merem-e bevallani? Merek-e segítséget kérni, ha egyedül nem megy a helyrehozás?

És még egy fontos dolog, meg tudom-e bocsájtani magamnak? El tudom-e fogadni, hogy a történteken, már nem tudok változtatni?

Mit teszek ma? Hogyan folytatom az életem, a levont tanulságok alapján?

2019. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Én nem tudom, miket olvastál, de lehet, hogy rossz kulcsszót néztél. Amit írsz, hogy valójában utálod és mégis folyamatosan csinálod, az így is úgy is egy mentális diszfunkció. Az, hogy ez a játékban nyilvánul meg, már csak a tünet. A kényszeresek is utálják a kényszereiket, mégis csinálják. Ezen egy elkötelezett önismereti munkával egy profi pszichológus vezetésével lehetne segíteni. Azt az illúziót le kell tenned, hogy "abba tudtam volna hagyni". Minden függő meg van róla győződve, hogy nem függő, az ő esete más és ő bármikor "le tudná tenni" a tárgyát. Pont ez nehezíti meg, hogy felismerjék a problémát és hogy segítséget kellene igénybe venniük.
2019. nov. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!