Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alábbi kérdésem volna...

Az alábbi kérdésem volna pszichológussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Üdv!


Jelenleg 5 alkalommal voltam pszichológusnál, főleg múltbeli dolgok miatt kerestem fel amit nem tudok lezárni magamban. (nem halálesetre kell gondolni, de most nem akarom fejtegetni).


Az első pár alkalom beszélgetésekről szólt ahol kifejtettem a problémáimat, amikkel kapcsolatban teljesen tisztába vagyok az összefügésekkel stb., inkább ezeknek a sérelmeknek a feldolgozásában és lezárása miatt indultam el a pszichológushoz.


Most járok először pszichológusnál egyébként ezért nincs összehasonlitási alapom.


Most tartunk a 6. alkalomnál és eddig a beszélgetéseken túl csak meditáció történt valamint relaxációs tecnikákat vettünk közösen.


A kérdésem az volna, hogy igy működik a kezelés más szakembereknél is?


Én valahogy nem vagyok elégedett, eddig amiket megfejtettünk az az, hogy a jövőben a jövőm hogy lehetne majd jobb, de azt, hogy ezekkel a múltbeli dolgokkal és berögzült szorongásos tényezőkkel hogy tudok megbirkózni abból még semmim sem javult.


Lehet kicsit zavarosan fogalmaztam, de most jöttem megint tőle és kicsit feldúlt vagyok, hogy azon kivül annyi volt előrelépés, hogy elmondtam egy szakembernek a dolgaim ami amúgy tényleg jól esett, de maguknak a megoldásában szinte semmit sem segit. És ezt úgy értsétek hogy nagyon be sem kapcsolódik a beszélgetésbe csak kérdezget dolgokról amivel kapcsolatban nem érzem, hogy megvilágosodnék mert tudtam eddig is a probléma gyökerét, de ő csak a jövőbe nézően próbál segiteni, de én a múlttal szeretnék megbirkozni..



2019. nov. 19. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele, hogy mást szeretnél, ez még javíthat is a kapcsolatotokon, nem.fog megsértődni. A pszichológusokat arra tanítják, hogy időnként kérdezzék meg a kliensüket, hogy elégedettek-e és, hogy szeretnének-e valamin változtatni.
2019. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Légy türelmes. Nekem 15 alkalom kellett a depresszióm eltüntetéséhez, és ez még gyors is volt.
2019. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert a pszichológus csak a pénz miatt csinálja ezt az egészet. A páciens helyzete nem is érdekli. Azt mondják hogy a pszichológus nem oldja meg a problémáidat,de akkor mi értelme van? Mellesleg ezt meg kellene oldania mivel eredetileg szakember. Ennyit a pszichológusokról.
2019. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

5 alkalom még nem elég ahhoz, hogy egy pszichológus felmérje, melyik terápiás módszer fog rád a legjobban hatni, én adnék neki még egy kis időt. Egyébként akár legközelebb is jelezheted ugyanazt, amit leírtál, figyelembe fogja venni.

Utolsó az meg elég nagy baromság, hogy a pszichológus arra való, hogy megoldja a problémáid. A pszichológus arra való, hogy segítsen feltárni a probléma okait és megfelelő tanácsadással olyan eszközöket adjon a kezedbe, amivel TE megoldhatod a problémáid. A melót neked kell elvégezned.

2019. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, mit lát, mit gondol a jövőt illetően, hogyan képzeli el a beszélgetés menetét, problémáid megoldásában hogyan, miképpen próbál majd segíteni, ezeket lenne érdemes tisztázni.
2019. nov. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bírom, hogy amikor valaki pszichiáterhez jár, akkor azzal bujtogatják, hogy "pénzéhes, menj inkább pszichológushoz", amikor meg pszichológushoz megy, akkor hirtelen azt tartják pénzéhesnek :/ Higgyétek már el, senki nem fog x évet tanulni csak azért, hogy kitoljon veletek...
2019. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!