Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Tanuló lány vagyok, és egy ideje olyan szinten szorongok, hogy a családtagjaimon és a legeslegközelebbi 3 barátomon kívül senkivel sem vagyok képes normális hangerővel beszélni, úgy hogy az adott illető szemébe nézek. A szorongásom nem csak ebben nyílvánul meg, de tovább nem részletezném. Jártam már iskolapszcihológushoz, de az az ember többet árt mint használ.. (mindenki szerint aki már legalább 1x volt nála) Így tavaly óta már nála sem voltam, és azóta más szakember sem foglalkozik velem. Az elmúlt időben egyre inkább szorongok. A fent leírt miatt iskolapszcihológus kilőve, a szüleimnek van elég baja (másik gyerek beteg), másrészről finanszírozni sem tudnák a magánrendelést. Mit kéne csinálnom? Le akarom küzdeni a szorongást, de úgy érzem egyedül lehetetlen, illetve a barátaimban sem bízok meg annyira, hogy elmondjak nekik mindent.

2019. nov. 19. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a helyzetben vagyok. Nekem sokat segít ha rendszeresen mindenhol rendet teszek magam körül, a káosz gócokat (például egy fiók tele mindennel) rendszerezem, mindent mappába vagy műanyag zacskóba zárok tuladonságuk vagy anyaguk szerint.

A zoknikat, alsóneműket, pólókat meg úgy az egész ruhatáramat újrahajtogatni.


Keress egyéb elfoglalságot, akár rövid időre. Pl. keress zenéket, tölts le albumokat és válogasd ki mi az ami tetszik.


Csomó dologgal lehet oldani a szorongást, de igazából csak drasztikus (pozitív) változás fogja teljesen elmulasztani.

Van olyan aki sosem tudja elhagyni a szorongást, például én.

2019. nov. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg kéne hogy legyen körzeti rendelés is. Vagy kérdezd meg a háziorvosodat, hogy hova mehetsz ilyen problémával.

A szüleiddel meg azért nem ártana beszélni róla, az nem kifogás, hogy beteg más is. Te se vagy jól, erről tudniuk kéne, és segíteni.

2019. nov. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A körzeti orvosom a legjobb barátom édesanyja, kis korom óta ismer, nem szívesen fordulnék hozzá.
2019. nov. 22. 20:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, ingyenes lehetőségek sajna mindig korlátosak. De, tényleg jobb szorongani, mint egyszer összeszorítani a fogad, és beszélni róla? Titoktartás elvileg kötelezi őt is.
2019. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!