Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol van a hiba a gondolatmenet...

Hol van a hiba a gondolatmenetemben? Tényleg szeretném megérteni.

Figyelt kérdés

Próbálom annyira tömören megfogalmazni, amennyire csak lehetséges.


A mai világban egy nő - ha van némi magához való esze - bármikor képes létrehozni a Maslow-piramis alsó fokait, ezáltal a nőknek van egy alap kiegyensúlyozottságuk, amiből merítve folyamatosan építkezhetnek felfelé.


Eközben a férfiak egyre rosszabb helyzetben vannak, hiszen míg a nők egyre szabadabban válogathatnak, hiszen eddig is csak a társadalmi elítélés (ami csökken) tartotta vissza őket, közben egyre több férfinek soha nincs lehetősége megélni a testiséget, kizárólag ha fizet érte, az meg személytelen és egy nagyon rossz élmény, igazi intimitás és gyengédség nélkül.


Erre szoktak támadni a nők, mintha én a gonosz férfi el akarnám venni a jogukat és mindegyiknek kvóta alapján kiosztani egy Quasimodot.


Pedig nem erről van szó, magam sem tudom a megoldást, de a probléma attól még nagyon is létezik.


Lehet támadni a személyemet, hogy biztos valami kis frusztrált gyökér vagyok, egy névtelen oldalon névtelenül, de komoly szakmai hírnévvel rendelkező emberek, például Phillip Zimbardo is írt már a témáról a Nincs kapcsolat című könyvében.



2019. nov. 20. 16:49
 1/5 anonim válasza:
Ha Quasimodo vagy, akkor Quasimodo külsejű nőt keressél. Azt találsz.
2019. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Matematikailag egyik nem se lehet rosszabb helyzetben a másiknál.

Szerintem a probléma oka az átszexualizált társadalmi gondolkodásban van. Sok ember (férfi és nő is) már nem társat keres, hanem valami igénylistával áll neki kutatni, és aki nem kap 10/10 pontot nála, azt már az ismerkedés előtt-alatt dobja.

2019. nov. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj hogy ennyire vágysz rá. Ez okozza a szenvedésed.

Én pl mentális beteg vagyok, de nem akarom magam kezeltetni. Így viszont el kellett fogadnom, hogy valószínűleg nem lesz már párkapcsolatom. Elfogadtam hát hogy ilyen tehetetlen vagyok, és ezért egyedül maradok. Amikor sikerült ezt így elengednem tök érdekes, de elég jól vagyok. Ma is csak néztem az esőt, a varjakat, hallgattam zenét stb, és megtalálom a boldogságot egyedül. De szerintem ez azért sikerült, mert elengedtem ezt a folytonos vágyat, h nekem kell valaki. Mert nem kell senki. Vagyis azért sokat kéne tenni. Én inkább nem teszek semmit, csak figyelem az életet, és egyedül leszek boldog..

Csak gondoltam leírom h így is lehet...

2019. nov. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hiba ott van, hogy ezen agyalsz. Agyalással a büdös életben nem fogod megérteni a nőket, mert merőben más a gondolkodásuk, lelkiviláguk.mint a tiéd. Egyetlen módja van, ha próbálkozol, figyelsz, és tanulsz a hibáidból.
2019. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nőként hozzászólnék röviden: gyermekkoromban több rokonom is félt attól, hogy sosem találok párt, és szüleim nyakán maradok. Nem voltam valami szép, ahogy most sem. Vékony se vagyok :) Én is rettegtem ettől, mert gyakran mondogatták. Most 2 éve házas vagyok. Tanács: ne nőket keress, ne a számukat akard gyarapítani. Elég egyet megtalálnod! És ha megtalálod, nem fogsz azon agyalni, hogy ő-e az igazi. Tudni fogod, és kész.
2019. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!