Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik egy óra a...

Hogyan zajlik egy óra a pszichológusnál?

Figyelt kérdés

Nagyon részletesen érdekelne. Például mi történik az első és a második alkalomnál?

Mire elég 50 perc?

Hogy reagál arra, ha a páciens elsírja magát? Milyen hangnemben beszél? Mikre kérdez rá problémától függetlenül?


2019. nov. 23. 20:16
 1/5 anonim válasza:
11%

Ritka a jó pszichológus.

Én voltam egy párnál. Egyik sem volt jó szakember.

Én szinte meg sem szólaltam, ő beszélt minden félét.

Nem azért csinálja ezt mert érdekli mivan veled, nem akar ő segíteni neked..... Hidd el. Neki ez a munkája.

19 l

2019. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

A feleségem volt _jó_ pszichológusnál. Ott papíros teszteket töltött ki és coachingszerűen ébresztette rá az asszonyt a dolgokra. Nem kellett sokat mennie és mégis nagyon sokat segített. Bár hozzá kell tenni, hogy az asszony tudta, hogy baj van csak az eszköze nem volt meg a változtatáshoz.


A _jó_ pszichológus arról ismerszik meg, hogy nem kell hosszú és sok alkalom.

2019. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Adam1c1 válasza:
100%
Meséltet magadról. Előbb meg akar ismerni pár mondatban. Mit tanulsz, hogy tanulsz ... Dolgozol-e, mit dolgozom ..... Mi a hobbid, mi az amit szeretsz csinálni. ha játszani, akkor mivel, és ha nem ismeri,akkor belekérdez hogy az milyen játék. Aztán meg kell fogalmaznod saját szavaiddal mi a problémád. Miért fordultál ő hozzá, és hogy miben várod a segítségét. faggat a problémáidról, és próbál különböző kérdésekkel rávezetni téged arra, mik a problémád gyökerei. Lényegében önismeretre tanít meg, meg ön terápiára. Házi feladatot is adhat. Gondold át ezt vagy azt. próbáld meg rá válaszokat találni. Ha viszont teljesen tisztában vagy azzal hogy mi miért történik, és hogy esetleg te hol hibáztál, vagy hol javíthatnál az életeden, akkor nincs miért oda járnod. Azt fogja mondani, hogy csak így tovább, hajrá. Ehhez ő már nem kell. Ha viszont depressziós vagy, akkor az már pszichiáter. Ő már nagyobbrészt csak gyógyszereket ír, és csak arra kíváncsi, jobban érzed e már magad. meg hát néhány kérdése még lesz az életedről.hétköznapjaidról, de ennyi.
2019. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első alkalommal elmondta, hogy mennyi ideig tart egy alkalom, mennyibe kerül (ezt már tudtam), titoktartás. Utána megkérdezte miért mentem, mi a problémám. Miért most mentem hozzá. Van-e valamilyen egészségügyi problémám, gondom az evéssel, alvással, ilyenek. Nekem is kellett mesélnem magamról (család, életem, munka, hobbi, stb. Amikről általában beszélsz, ha meg akar ismerni valaki). Egyébként meg kérdez, beszélget veled, egyszer rajzolnom is kellett, tesztet én nem töltöttem (van, aki igen). Úgy kérdez, irányítja a beszélgetést, hogy segítsen átgondolni a dolgokat, elgondolkoztasson, rávezessen, miből fakad a problémád, mit kellene tenned, önismeretre, a gondjaid kezelésére tanít, arra, hogyan tudod kezelni a problémáid. Adhat tanácsot is, de sose mondja meg, az adott szituációban mit tegyél, hogyan dönts.

Házi feladatot én is szoktam időnként kapni, átgondolni valamit, vagy néha "feladatot"is (inkább csak javaslat), pl.hogy próbáljak megtenni valamit.

A második (és a többi) alkalommal mindig azzal kezdi, hogy vagyok, mi történt velem azóta, milyen érzésekkel távoztam, stb.

Én még sosem sírtam előtte, de nyugi, erre fel vannak készülve, tudják kezelni a helyzetet.

Teljesen normális hangnemben beszél, empatikus, kedves, megértő, gondolom ez a normális pszichológusoknál mindnél így van. Gyakorlatilag úgy érzed, hogy csak azért ül ott, hogy neked segítsen, te vagy a legfontosabb.

50 perc teljesen jó, az enyémnél elvileg 45 egy alkalom(van, mikor tovább tart, ha épp úgy vagyunk benne valamiben), nem is lenne jó sokkal hosszabb mert elég intenzív tud lenni.

2019. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A #2-es válaszolóval erős egyet nem értésemet kell kifejeznem. Mégis mi az, hogy akkor 'jó' egy pszichológus, ha kevés és rövid idő alatt tudja orvosolni a problémát?

Ha a mindennapi életben van elakadás, akkor arra valóban elég néhány hónap, 8-10 alkalom, de egy pszichiátriai kórkép, sőt, hogy tetőzzem, egy személyiségzavart a világ legjobb pszichológusa sem tudna rövid idő alatt kezelni. Tehát ez butaság.

Vannak olyan (egyébként nem kevés) esetek, amikor akár hosszú-hosszú évek terápiájára van szükség, hogy az egész rosszul működő gondolkodást, személyiséget áthangolja a terapeuta és a páciens közös munkája.

2019. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!