Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem ilyen fiatalon?

Mi lehet velem ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés

Azzal szeretnem kezdeni, hogy mindenkinek nagyon koszonom aki ir, es segiteni probal nem pedig okoskodni, fontos ez a kerdes nekem:)

Szoval ott kezdem, hogy 19 eves vagyok, egyetemista srac! Egy csodas csaladban elek, amire szuksegem van mind megvan, szeretnek, es boldog a csaladom. De velem valami nagyon nem okes mostanaban..

Ott kezdenem, hogy en nekem az onbizalmammal sosem volt semmi gond, nem vagyok olyan h nem erzem jol magam a boromben, vagy szarnak ereznem magam.

13 evig vizilabdaztam napi szinten, 3 eve konditerembe jarok, szoval a kitartasommal simcsen baj.. viszont a lelki vilagom az katasztrofalis.... 3 eve lassan egy olyan tunet jelentkezett, hogy nem kaptam rendesen levegot, pontosabban nem tudtam eleg melyet venni, nem tudtam asitani.. akkor ez nagyon megviselt, elviselhetetlen volt ez az egesz.. aztan 2 ev utan nagyjabol elfogadtam, persze igen, voltam orvosnal, tetotol talpig, semmit sem talaltak igy hat mas valasztas nem maradt:)

Azt tudni kell rolam, hogy az utcan sokszor erzem azt, hogy engem neznek, vagy h miert neznek, de ez csak akkor erdekel ha egyedul vagyok... keretlen es iszonyat ostoba gondolataim vannak, hogy pl ezt a gyogyszert nem tudom lenyelni, vagy h uristen en most lazas vagyok... ha nem mosok kezet ketszer rosszul leszek... ilyen alaptalan hulye gondolatok... mindez kezdodott kb szeptemberben a golya tabor utan mikor itthon hihetetlen rosszul lettem, halalfelelem, ajulaserzes, gyengeseg, levertseg... ezutan elmentem orvoshoz, vervetelre beutaltak es munden eredmenyem tokeletes volt igy az orvos nem latta szuksegesnek a tovabbi vizsgalatokat ( maganklinikara jarok, mielott valaki azt hinne, hogy csak le akartak razni) azota tobbszor is van ez a fura erzesem, hogy gyenge vagyok, ossze tudnek esni, felek attol hogy a testem milyen tuneteket produkal, megilyedek toluk, felek hogy rosszul leszek, egy szoval tul agyalok mindent.. most is irom ezt es furan erzem magam kicsit... kezdek beleorulni ebbe, hogy mi a bajom, ha minden tunetem tokeletes volt, hogy miert van ez velem, ugy h nem iszom sokat, sportolok napi szinten, teszem azt ami a dolgom es igy erzem magamat.. lehet, hogy sajat magam teszem tonkre.. egyeszeruen megilyedek mindentol, teljesen feleslegesen, es nem tudok uralkodni a gondolataimon, amik kezdenek felemeszteni

Szeretnek pontot tenni ennek a vegere, es elkezdeni dolgozni ez ellen, hogy rosszabb ne legyen.... persze, vannak napok, pillanatok mikor minden jobb, de sokszor eszembe jutnak a rossz gondolatok es akkor minden borul.. remelem erthetoen fogalmaztam, probaltam osszeszedni minnel jobban😅

Ha pedig peldat kene mondanom, hm.. volt mar, hogy kezdem magamnak bebeszelni, hogy ha most nem eszem akkor rosszul leszek.. de ha barataimmal vagyok ezek alig fordulnak elo, sokkal gyengebbek, de ha egyedul vagyok akkor “tamad”.. szeretnek valtoztatni, ezert is kerdeztem meg.

Ha vegig olvastad az erdekes irasomat, nagyon koszonom, halas vagyok!:)



2019. nov. 24. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségnek tűnik
2019. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
látogass meg egy pszichiátert!
2019. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vegig olvastam es nekem is panikbetegsegnek tunik. Nincs szervi bajod ugy tunik de szerintem keress fel egy szakembert mert nagyon le tudja rontani az eletminosegedet a panikbetegseg. Es fel a fejjel! ;)
2019. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajat kezuleg nem tudok tenni ezek ellen?
2019. nov. 24. 22:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Közel 2 éve én is hasonló problémákkal küzdök. Hirtelen rosszullét, heves szívdobogás (160-as pulzus), gyengeség, ájulásérzés, halálfélelem stb. Eleinte éjjel álmomból ébredtem a rosszullétre, később már napközben is rosszullettem. Illetve erre ráépült egy állandó szorongás, mert féltem, hogy valami nagy betegség okozza ezt, hipochonder is lettem. Mindenféle vizsgálatom volt már vérvétel, kardiológia, neurológia, agyi mri , reumatológia stb. Most dec. 6-án megyek pszichiáterhez. és ha felír gyógyszert, akkor én bizony be fogom szedni, mert már nagyon elegem van az állandó rosszullétből. Próbáltam már mindnt én is relaxációt, valeriána, citromfű, orbáncfű, sok mozgás, sok folyadék, b6 vitaminok minden, de nem segített. Úgyhogy ha jót akarsz magadnak fordul te is pszichiáterhez.
2019. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!