Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges bekerülni úgy...

Lehetséges bekerülni úgy pszichiátriára, hogy nincs (súlyos) gondom?

Figyelt kérdés

Nekem ez az egész egyszerűen túl sok. Idegeskedni munkahelyen, aggódni a magánéletben, hogy kivel, mi fog történni, félni a jövőtől, rágódni a múlton, látni, ahogy mindenkinek megy az élet, mindenki sikeres, kivéve engem.

Egyszerűen nem megy nekem ez az egész. Megcsömörlöttem a teljesen átlagos hétköznapjaimtól - mi lenne velem, ha tényleg nehéz életem lenne?

Igazság szerint legszívesebben feladnám az egészet. Öngyilkossághoz sajnos gyáva vagyok (régen könnyebben megtettem volna). Így marad az, hogy esetleg bekerüljek egy pszichiátriára. Lehetséges? Lehet jelentkezni olyan indokkal, hogy nekem "jobb lenne" ott?

30F


2019. nov. 25. 20:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%
Tündérhegyet messze kerüld szerintem.Ott is megy a gyógyszerezés rendesen.Nekem felemelték indokolatlanul magasra az adagot.
2019. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%
Legyél erős és keresd meg szépen az életed értelmét! Vannak nehéz időszakok. Változtass. Költözz más városba, mondj fel a munkahelyeden. Vagy bármi. Csak kikell ebből szakadnod mert úgy látszik nem értèkeled az életed.
2019. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

8: Pont ez lenne a lényeg. Mivel a legtöbben úgy gondolják, nekem nincsenek valódi gondjaim, valószínűleg elzavarnának egy ilyen intézményből. Én tudom, hogy "meggyógyulni", meg boldognak lenni már nem tudok. Soha. Épp ezért lenne jó, illetve szeretném a gyógyszerezést, azt, hogy leszedáljanak. Hogy ne legyenek gondolataim. Soha többé.


9: Soha nem vágytam sehová. Meg amúgy is, az is csak pénz. Arról nem is beszélve, higy ugyanúgy gyűlölném magam ott is.


12: nem lehet valtoztatni. A múltat nem törölhetem ki. Selejtes, rosszabb vagyok mindenkinél. Kudarc, még a legalapvetőbb dolgokban is. Ezen nem változtat a környezet váltás.

2019. dec. 10. 08:49
 14/36 anonim ***** válasza:
77%
Szuper ha ezt így eldöntötted. Matrázgasd maganak minden nap nehogy elfelejtsd milyen rossz is mindenhol. Téged nem lehet megmenteni önmahadtól. Ha így gondolod menj ki az utcára ordibálj, csapkodj, kötözködj, fetrengj a földön és betkőzz felmeztelenre. A rendőrök garantáltan be fognak vinni a pszichiátriara 1 órán belül. Sok sikert hozzá.
2019. dec. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Nem én döntöttem el, ez sajnos a valóság. Olyan problémám amitől autmatikusan rosszabb és boldogtalanabb vagyok mindenkitől kb.
2019. dec. 10. 13:33
 16/36 anonim ***** válasza:
87%
Meséld már el mégis mi az az egetrengető dolog amivel nem tudsz szembe nézni a múltaddal? Tudom mindenkinek más a tűrőképessége, nem vagyunk egyformàn erősek. De nincs az a probléma amivel ne lehetne szembenézni, feldolgozni. Persze ha ül az ember és várja a változást az sosem fog bekövetkezni. Neked kell megtenned a lépéseket, hogy változzon is valami. Erre mondtam pl a környezet váltást, mert ha valahol megreked az ember lehet nem làt kiútat, de ha kettőt lépsz, lehet más szemszögből làtod a dolgokat, és lehet valamiben meglátsz valami jót, amiért élni akarsz!
2019. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Rengeteg dologgal nem tudok szembenézni. Rendszerint kudarcok. Igaz, sokuk olyan, amit a legtöbben nem is éreznek problémának - egyrészt, mert el sem tudják képzelni azt a helyzetet, illetve azért, mert nem törődöm típusok. Amilyen én nem vagyok és nem is szeretnék lenni.


10 éven keresztül próbálkoztam. Megtettem a lépéseket. Eredmény pedig az lett, hogy a legalapvetőbb dolgokat is elvette tőoem az élet. Ez pedig szép lassan felemésztett, ezért szeretnék leszedálva, egy növényként létezni.

2019. dec. 11. 14:34
 18/36 anonim ***** válasza:
83%

Neked súlyos önértékelési problémáod vannak. Konkrétan saját magad nem szereted csak tudod ez kisugárzik.

Kezdj magaddal valamit állj fel a padloról! Kicsit a gondolkodásodon kéne változtatni éa hidd el sokminden változna.

2020. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Nem akarom megoldani a gondomat (tudom, hogy nem lehet).

Azt szeretném elérni, hogy a lehető legkevesebb dolog zavarjon. Ehhez lenne jó, ha teljesen leszedálnának.

2020. jan. 11. 18:33
 20/36 szamo77db ***** válasza:
90%
Ne kívánkozz oda, nem nyaraló az!
2020. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!