Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is rizikós leszokn...

Szerintetek is rizikós leszokni a pszihiátriai gyógyszerekről?

Figyelt kérdés
Règóta szedek,ès a mellèkhatások miatt szívesen leszoknèk,csak az orvosok riogatnak,hogy komoly következmènyei lehetnek(munkakèptelensèg,öngyilkosság,gyereket elvehetik tőlem,párkapcsolat megszünhet).Leteszteltem,hogy okoz valamennyi hízást vagy vízvisszatartást.

2019. nov. 26. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Ez nagyon személy és helyzetfüggő... nyilván elvileg a doki nélkül nem kéne. De igazából ők is csak tapogatóznak a sötétben. Mit szedsz, milyen dózisban, mióta?

Az a baj, hogy velem pl az volt, hogy kétszer tettem le ugyanazt a gyógyszert, ugyanazt a dózist, egyik alkalommal semmi bajom nem volt, abszolút semmi. De a másiknál meg olyan állapotba kerültem, hogy ápolni kellett utána és alig bírtam helyrejönni. Gondolom függ, hogy éppen milyen passzban vagy, a környezeted stabil-e, stb stb... felelőtlenség lenne azt mondani, hogy tedd ezt vagy azt.

Főleg hogy gyerek is van meg minden, esetleg kéne egy orvos, akinek a segítségével és felügyeletével csinálod és amint rosszul kezdesz lenni, tudsz menni hozzá és elmondani, ő meg tud segíteni, hogy mit csinálj. Én így csinálnám a helyedben.

2019. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok mindenhez értek, de a gyógyszerekhez nagyon.

Röviden: nem mindegy, hogy mit szedsz, mekkora adagot, és mióta. Lassú csökkentés biztonságos, a gyors az akár halálos is lehet.

2019. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Először is. Orvos nélkül VÉLETLENÜL SE bohóckodj. Ha a mostaniban nem bízol menj el egy másikhoz. Kérj másodvéleményt és mondd el, hogy szeretnéd csökkenteni a gyógyszeradagot.

DE. Nagyon nem mindegy mire szedsz gyógyszert. Más egy antidepresszáns és nagyon más pl egy skizofréniás beteg gyógyszeres kezelése. Nagyon komoly hatása lehet a gyógyszerek nem szedésének a te és a környezeted életére egyaránt. Mindenképpen konzultálj orvossal mert különben a gyermeked is veszélybe kerülhet. És igen, az általad felsorolt következmények nagyon is valósak. Aki mást mond az csak felelőtlenül hiteget.

2019. nov. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát,az orvosok biztos nem fogják azt mondani,hogy szokj le a gyógyszerről...

Én leszoktam magam,de a férjem felügyeletével és nem volt még gyerekem.E gy hétig nagyon durva elvonási tüneteim voltak.Sötét szobában feküdtem és semmit nem bírtam elviselni.Sem hangot,sem szagot,sem fényt,sem semmit.Aztán napról napra egyre jobb lett...Kerestem pszichoógust,aki gyógyszer nélkül kezel.

2020. febr. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!