Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jártatok már jó pszichiáternél?

Jártatok már jó pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, nem bánom, ha valaki nem akarja elolvasni a litániámat és csak a fenti kérdésre válaszol :)


Én pár alkalmat voltam úgy öt éve egy magánnál, ő agorafóbiát, bipoláris zavart, személyiségzavart állapított meg többet közt, de nem tudom, hogy mennyire lehet így, mert azt kell mondjam, szinte folyamatosan tévúton járt és arra már gyanú sem terelődött, hogy pszichoszomatikus tüneteket produkálok, pedig ott volt az arcában a bizonyíték. Idegennek nem nyílok meg különösebben, az orvosokkal nem is tudok mit kezdeni, elmondani nekik a problémámat, mert nem tudok "panaszkodni", segítséget kérni főleg nem. Szóval mondjuk azt, hogy keveset kérdezett, azt is rosszul :D Én tudtam, hogy így nem fogunk dűlőre jutni, de írásos "életrajzot" nem fogadott el, pedig a problémáim nagyja egyértelműen a múltamban gyökerezik. Anyámhoz gyakorlatilag el sem jutottunk, pedig gyanús lehetett volna, amikor azzal nyitottam, hogy anno ő is hozzá járt...

Lényeg a lényeg, faképnél hagytam őt és a magam kezébe vettem a dolgokat. Ez a pár év alatt óriásit fejlődtem, főleg önismeretileg és majdhogynem sikerült teljesen kikezelnem magam az agorafóbiából, egy jó évig panaszmentes voltam, aztán jött egy nagyobb gubanc és most majdnem ugyanott vagyok, mint akkor, azzal a kivétellel, hogy "csak" pánikrohamokat kapok a lakáson kívül, de legalább ki tudok menni. Az eddigi megoldásaim nem segítenek, képtelen vagyok megint talpra állni és folytatni a dolgaimat ott, ahol abbahagytam, pedig rohadtul próbálkozom. Be kell ismernem, most szükségem lenne egy jó szakemberre. Egy olyanra, aki hagyja, hogy vázlatosan összefoglalhassam a problémáimat és azokat az életeseményeket, amik nyilvánvalóan ide vezettek, hogy ne a sötétben tapogatózzon már, legalább valamennyire legyen már a körülményekkel képben, mielőtt diagnosztizálni kezd. Olyanra, aki nem töm gyógyszerekkel, mert azokat nem veszem be (anyámon is csak annyit segítettek 30 év alatt, hogy nem mellesleg függő lett), szóval ismeri és képes alkalmazni a pszichoterápiás megoldásokat. Egy olyanra, akire rábízhatom magam, hogy nem fogja elcsszni azt a kis fejlődést is, amit nagy nehezen összekapartam magamnak - hallottam már rémtörténeteket.

Tudnátok ilyen szakembert ajánlani?


2019. nov. 26. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvasd el Eckhart Tolle: A MOST hatalma c. könyvét.Ismerek olyat, aki meggyógyult az elolvasása után.
2019. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de sajnos valahogy úgy érzem, hogy már elértem azt a határt, amit magamtól el tudok érni gyógyulás terén.

Nekem nem a "most"-al van problémám, hanem azzal, hogy a mentális beteg, antiszociális és üldözési mániás anyám kiskoromtól kezdve teljesen elbaltázta a nevelésem és soha nem tanultam meg szocializálódni, úgy téblábolok az emberek közt mint egy introvertált űrlény, holott extrovertált lennék egyébként. Nem mellesleg örököltem a csodálatos idegeit, akármin felhúzom magam, pszichoszomatikus tüneteim jönnek elő, tegnap éjfél körül hánytam ki mindent, még a másfél liter citromos teát is sugárban, amit egyébként dél óta iszogattam. Ezzel a kettővel nehezen tudok mit kezdeni egyedül. A bipoláris zavar az hagyján, azt nagyjából megtanultam kondicionálni, nem azt mondom hogy teljesen jól érzem magam, de élhető életet élnék. Ha a másik kettő nem lenne. Ezen meg max. Merlin varázskönyve segítene, még a pszichoterápiában sem bízom, csak szeretnék egy esélyt adni neki, mert azt még nem próbáltam.

2019. nov. 27. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!