Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mesterségesen pszichopatává...

Mesterségesen pszichopatává lehet válni?

Figyelt kérdés

Ha valaki egy jó ember, később pszichopatává teheti-e a környezete? (pl. az őrületbe kergeti)


Esetleg ha magától alakul át azzá? Pl. direkt egyre kegyetlenebb lesz másokkal stb.



2019. nov. 27. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szociopátia kialakulhat olyan embereknél,akiket gyerekkorukban brutálisan bántalmaztak a szüleik/környezetük,vagy folyamatos szexuális bántalmazásban volt részük. Persze ez nem jelenti azt,hogy akit gyerekként bántalmaztak az szociopata lesz. Pszichopatává nem lehet válni, ők genetikailag ilyenek,így születtek. A szociopaták a környezet hatására lettek olyanok,de ők általában alacsonyan iskolázottak,nehezen teremtenek kapcsolatot,bàrki észreveszi rajtuk,hogy valami nem 100-as. Míg a pszichopaták általában elbűvölőek,senki nem gondolná róluk,gyakran magas pozícióban vannak pl.: politikus,cégvezető stb.
2019. nov. 27. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
En szociopata vagyok. Neha meglep, hogy nincs empatiam es kihasznalok masokat. De ez nem tul jo. Nem tudok oszinten segitseget kerni es beszelgetni, mert minden mogott csak onos erdekek vannak. Egyszer megtapasztaltam, h milyen empatiaval elni es nem rossz. De azpta sajnos a bantalmazasok miatt ujra eltunt es hat eleg rideg a vilag igy:( de vhogy annyit csalodtam az emberekben, h 1-2 normalis emberert nem eri meg fenntartani az empatiat.
2019. nov. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Én is így vagyok ezzel. Pár közeli családtagon és baráton kívül már én sem tartom fenn az empátiát. Egyszerűen olyan világban élünk, ahol nincsenek már 'jó' emberek. :/


Néha kicsit kegyetlennek érzem magam amikor szétrabolok és kihasználok (gátlástalanul) másokat. De szeretném kiírtani a lelkiismeretem maradékát is.


Így rossz szájíz nélkül tudnék lehúzni, átverni bárkit bármikor. Ehhez lenne szükségem tanácsokra.

2019. nov. 27. 11:48
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Az #1-es baromságokat ír. A szociopaták tudnak kapcsolatot teremteni mással,és nem feltétlenül alacsony iskolázottak. Egyébként nem használjuk a szociopata,pszichopata kifejezéseket. Disszociális személyiségzavarnak nevezik. Egyébként agykontroll.
2020. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
agykontroll? nagy átverés
2023. aug. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!